A KÉKvándor című kiállítás megnyitóján Győrffy Ákos költő és a Horhos zenekar is közreműködött. Szalay-Bobrovniczky Alexandra főpolgármester-helyettes megnyitóbeszédében azt mondta, hogy mostanában szinte divatnak számít hosszú túrákat tenni, akár szó szerint, akár lelki értelemben, és a 2014-es kötet megjelenésével gyakorlatilag
a Kéktúra lett a magyarok El Caminója.
A főváros mellett az Eximbank is támogatta a BVA Budapesti Városarculati Nonprofit Kft.-vel és a Mai Manó Házzal együttműködésben létrejött kiállítást. Urbán Zoltán, a bank vezérigazgatója megnyitóbeszédében a fotográfiát a legtitokzatosabb művészetnek nevezte, ahol ember alkotta géppel hoznak létre művészi alkotást, és azt mondta: Burger Barna különleges objektíven keresztül mutatja be témáit.
A téma ebben az esetben egy gyerekkori álom valóra váltása volt: Burger Barna
több mint egy év alatt, alkalmanként 20 és 40 kilométer közti távolságokat teljesítve, heti két-három napot erre szánva járta végig a Kéktúrát.
Amikor Kőrösi Orsolya, a Mai Manó Ház igazgatója Burger Barnának adta át a szót, hogy maga vezesse fel a kiállítást, a fotográfus köszönetet mondott minden jelenlévőnek, majd a meghatottságtól elcsuklott a hangja, és könnyek között fejezte be a köszönetnyilvánítást.
Később azonban az Origónak elmondta, mi ösztönözte őt annak idején arra, hogy útnak induljon:
„Az ember fotósként gondol valamit a világról, és vannak fontos dolgok, amelyeket meg akar mutatni. Azt gondoltam, hogy ez a gyaloglás, egy ilyen túra, illetve az, ahogyan én azt látom, egy ilyen fontos dolog. Ahogy a Másfélmillió lépés Magyarországon című műsorban végigjárták ezt az utat 1978-ban, az rám olyan hatással volt, hogy a mai napig emlékszem minden percére.
Reméltem, hogy ha én is végigjárom az útvonalat fotósként, valamit meg tudok mutatni abból, hogy ez miért jó, miért szép, és ez legalább egy pár embert talán arra buzdít, hogy elinduljon, megismerje a hazánkat, gyalogoljon, és próbálja ki magát.
Maga az út a lényeg. Ha az ember elindul, akkor onnantól az út már viszi őt magával."
A mostani kiállítás anyaga válogatás a Kékvándor – ösvények, utak, képek című könyv anyagából. Mint Burger Barna elmondta, ezúttal nem ő, hanem egy kurátor válogatott, de elárulta, mi az, amit ő maga meg szeretett volna mutatni a Budapest Projekt Galéria kiállításán.
„Az elkészült könyvben, amelyben ezek a képek szerepelnek, vannak szövegek és térképek is, tehát egy installáció része a kép. Itt, a galériában viszont, ezzel ellentétben, nincs semmilyen kísérőszöveg: ezek a képek csak maguk mint képek jelennek meg. Olyan magas minőségű nyomtatások és printek vannak itt kiállítva, hogy
önmagában egy-egy kép mint egy festmény tud megjelenni."
Burger Barna korábban is hangsúlyozta, hogy egy ilyen jellegű úton önismereti szempontból is érhetik fontos felismerések a túrázót.
„Amikor én elhatároztam, hogy elindulok, akkor Budapesten laktam" – mondta a fotóművész az Origónak. „50 évig laktam ott, és nem is gondoltam volna, hogy valaha elköltözöm. De az erdőben, a természetben eltöltött körülbelül 80 nap alatt rájöttem, hogy mennyire más kint lenni, és milyen messzire eltávolodtunk az idézőjeles gyökereinktől.
Ráébredtem, hogy mennyi fontos dolgot nem veszünk tudomásul,
és elkanyarodunk mindazoktól a helyektől, amelyek részei kell hogy legyenek az életünknek. Amikor ezt felismertem, akkor a családommal ki is költöztünk Piliscsabára, és azóta is ott élünk, mert a túra megváltoztatta az életemet, a gondolkodásomat. Mindenkinek csak javaslom, hogy induljon el, és találja meg a saját útját. Menjen, mert
mindenki csak a saját túráját tudja végigjárni. Viszont azt valóban meg is kellene, hogy csinálja."
A fotóművész, aki két éve gyalog járta végig az országot, az Óbudai Anziksznak adott interjújában mondta el, hogy izomsorvadással küzd. KÉKvándor című kiállítása augusztus 2-től augusztus 24-ig látható a Budapest Projekt Galériában.
A látogatók „ha mást nem tesznek, mint elcsodálkoznak, hogy mennyi rejtett szépség lakik a magyar tájakon, Burger Barna már akkor is elérte az egyik célját: megmutatta mindenkinek, milyen sokféle és milyen lenyűgöző ez az ország, amit Magyarországnak hívunk” – olvasható a falra függesztett tájékoztatóban.