A szoborállítás lehetősége néhány éve még távolinak tűnt: Mark Thompson, a BBC korábbi vezérigazgatója elzárkózott az ötlettől, mondván, hogy Orwell személye túlságosan is baloldali lenne egy olyan szervezet számára, amelyet így is rendszeresen elfogultsággal vádolnak a konzervatív oldalon. A jelenlegi vezérigazgató, Tony Hall viszont később támogatásáról biztosította a kezdeményezést, amelynek friss sajtóhírek szerint a hatóságok is szabad utat adtak.
A bronzszobor jövőre készülhet el, 110 ezer font adományból, Martin Jennings tervei alapján. Elegáns öltözetben, cigarettával a kezében és jellegzetes testtartásában, kissé előredőlve fogja ábrázolni az Állatfarm és az 1984 íróját. "Örülök, hogy az alkotó visszanézett róla képeket, és ingben, pulóverben és zakóban ábrázolja őt. Soha nem ment zakó nélkül sehová" - mondta a The Times című lapnak Orwellről örökbefogadott fia, Richard Blair. A szobor tervezett helyéhez közeli falra pedig a következő idézetet helyezik majd el az írótól:
Ha a szabadság jelent valamit egyáltalán, akkor az ahhoz való jogot, hogy elmondjuk az embereknek, amit nem akarnak hallani".
Martin Jennings szerint azon túl, hogy George Orwell a politikai újságírás eszménye volt, ideális alanya is egy szobrásznak: magas, szikár ember, örökké cigarettával a kezében, mindig előredőlve. A művész, aki mások mellett Charles Dickensről is készített már szobrot, Orwell nagy csodálójának tartja magát.
Az író 1941 és 1943 között dolgozott a BBC-nél, ahol az Indiának sugárzott adások műsorvezetője volt. A keleti szolgálat igazgatójának címzett felmondólevelében
kendőzetlenül úgy fogalmazott, hogy munkája vajmi keveset ér.
"Egy ideje már tisztában vagyok azzal, hogy az időmet és az adófizetők pénzét vesztegetem egy olyan munkára, amelynek nincsen gyümölcse. Azt hiszem, a jelenlegi politikai viszonyok között a brit propaganda sugárzása Indiába szinte reménytelen feladat. Azt, hogy ezeket az adásokat kell-e egyáltalán folytatni, nem az én dolgom megítélni, de részemről jobbnak látom nem pazarolni rájuk az időmet, amikor olyan újságírással is tudnék foglalkozni, amelynek van némi kézzel fogható eredménye. Úgy érzem, hogy
a normális írói és az újságírói munkámhoz való visszatéréssel hasznosabb lehetnék, mint most"
- fejtette ki.
George Orwell egy évvel az 1984 megjelenése után, 1950-ben halt meg, mindössze 46 éves volt. Nagy-Britanniában mindezidáig sehol sincs köztéri szobra.