Bulgari attól fél, hogy a Spanyol lépcső rövid idő alatt ugyanolyan leromlott állapotba kerülhet, mint volt a 9 hónapos felújítás előtt. Szerinte rácsokkal kell megvédeni a vandáloktól. Azt mondta, "a Spanyol lépcső értékes műemlék, amit sokkal jobban kellene védeni.
Nem szabad átengedni barbároknak, akik a lépcsőn esznek, isznak, dohányoznak és bepiszkítják azt.
Örömmel költöttünk pénzt a felújításra, de ha nem teszünk intézkedéseket, a lépcső hamarosan olyan koszos lesz, mint felújítása előtt".
Bulgari javaslatát a Via Condotti bevásárló utca luxusüzleteinek tulajdonosai is támogatják. Claudio Parisi Presicce, a római műemlékvédelmi hatóság vezetője szerint viszont
nem lehet rácsokkal védeni Róma műemlékeit,
a lépcsőnek éjjel-nappal nyitottnak kell lennie.
A lépcső restaurálását egyébként szeptember 21-én a római Santa Cecília Zenekar koncertjével ünneplik meg. Előadják Rossini A sevillai borbély című művében elhangzó áriákat és Mozart-darabokat is.
A Spanyol lépcsőt (olaszul Trinitá dei Monti) 1723 és 1726 között emeltette Francesco De Sanctis római építész. A külföldiek csak Spanyol lépcsőként ismerik és emlegetik, mert a Spanyolország térről (Piazza di Spagna) indul, ahol
egykor a vatikáni spanyol nagykövetség állt.
A lépcső a Spanyolország teret köti össze a lépcső tetején álló Trinitá dei Monti templommal, amit legutóbb 20 éve újítottak fel. A lépcső mostani renoválásakor alaposan megtisztították a lépcsőfokoat, kitépték a résekből kinőtt gazt, kijavították a márvány hibáit, új világítást és kamerás megfigyelőrendszert szereltek fel.