Az áprilisi programok egyikét a Vígszínház társulata biztosítja árpilis 8-án. A Pesti Színházban Hegedűs D. Géza által rendezett verses-dalos műsorban fellép Bach Kata, Bata Éva, Borbiczki Ferenc, Csapó Attila, Tóth András, Vecsei H. Miklós, Fesztbaum Béla, Gados Béla, hogy megemlékezzenek a 200 éve született Arany Jánosról.
A Petőfi Irodalmi Múzeumban új kamarakiállítás nyílik meg Móricz csizmája címmel április 10-én, hétfő este. Ahogy azt a címben is látható, a tárlat
középpontjában Móricz Zsigmond egykori bőrcsizmája áll.
A csizma megtekinthető Fehér László festőművész korai grafikáján majd olajfestményén is. Ezek mellett láthatjuk a szerző archív fényképét, amelyen az említett csizmáját viseli és a hozzákapcsolódó autográf kéziratát is.
Másnap következik a Versmaraton, amit már hetedik alkalommal rendeznek. Ennek egyik része, hogy már hétfőn
tizenkét órán át egymást váltva olvassák fel verseiket a kortárs költők,
aminek a Magyar Rádió Márványterme ad teret. Ez a rendezvény Az év versei 2017 antológia élő kötetbemutatóját is jelenti. Délutántól pedig megállás nélkül szavalják majd a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói Arany János csaknem kétszáz költeményét az egyetem Padlás színpadán. Ezt többkamerás élő internetes közvetítésen keresztül is lehet követni otthonról.
A fényfestészet, amelyet Kodály Zoltán zenéje kísér, az esti órákban következik majd, a Magyar Írószövetség székházánál.
A fényfestészeti épületvetítés, amelyen Bordos László Zsolt munkálkodott a magyar irodalom és költészet múltját, és annak az 1956-os forradalomban játszott szerepét mutatja be.
A Magvető Kiadó öt új verseskönyvet mutat be a Magvető Caféban, amihez a Dés András trió ad szolgáltat majd zenés aláfestést.
A Fiumei úti sírkertben,
József Attila sírjánál Hobo, Földes László tart majd emlékestet.
Hogy a technika se maradjon ki a megemlékezésből, a ferencvárosi József Attila Emlékhelyen
okostelefonos versenyt rendeznek az iskolásoknak.
Azt követően pedig, délben koszorúzással és a kerület József Attila nevét viselő díjának átadásával tartanak egy megemlékezést a költő szobránál. A hagyományt nem szakítják meg, hiszen a Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjteményben megnyitnak egy kiállítást a költészetnapi versillusztrációs pályázat gyerekalkotásaiból. A pedagógusokra is gondoltak a szervezők, ugyanis a Pinceszínházban
Mobilaklmazások az irodalomtatásban címmel tartanak szakmai beszélgetést.
Végül, de nem utolsó sorban Taján Tamás irodalomtörténész és Falusi Márton költő közreműködésével idézik fel a költészet napjának történetét.
Sor kerül a József Attila Versfesztivál gálaműsorára is, amelyet a Ferencvárosi Művelődési Központban rendeznek meg immáron ötödik alkalommal. Ekkor osztják ki
a József Attila MIndenkiNET online videopályázat díjait is.
A költészet napi programsorozatot Hobo zárja majd a Tudod, hogy nincs bocsánat című műsorával.