Komponálása, népdalgyűjteménye mellett a pedagógiai módszerei alapjaiban megváltoztatták a zenéről való gondolkodásmódot. Módszereit nem csak hazai, hanem nemzetközi elismertség is bizonyítja.
A Budapesti Tavaszi fesztiválon nem csupán magyar előadók vesznek részt, ami a nemzetközi hírnév tükrében egyáltalán nem meglepő. Különleges utazást biztosít az érdeklődök számára a
fiatal japán szoprán, Ayane Imai Vigadó-béli dalestje. Április 10-én felépül egy híd a magyar és japán zenevilág között.
Ezután Kodály-Adagio szerzeménye lesz hallhaló a Lappföldi Kamarazenekar előadásában, amelynek átiratát Sulyok Imre készítette. Fülei Balázs zongoraestjének a Klebelsberg Kultúrkúria ad majd otthon április 12-én.
A Classicus Ensemble koncertsorozatban Kodály kamaraműveiből a Múzsák csöndje- Múzsák hangja is hallható lesz április 15-én és 16-án.
Lesz, aki egy crossover bemutatóval
tiszteleg Kodály művészete előtt. Szokolay Balázs és Szokolay Dongó Balázs Ködellik Mátra című művükben ötvözik a stílusokat, melynek bemutatóján az Uránia Nemzeti Filmszínházban tartanak meg április 19-én. Koncertjük külön Kodály-évfordulójára készült, aminek első felébe különleges formában csendülnek fel Kodály Zoltán kompozíciói. A zongora hangja mellett felhangzik a tárogató, más néven népi furulya. A koncert második felében az ősi magyar népzenék ihlette, Sír az út előttem című dalciklus bemutatójára kerül sor.
A Magyar Állami Népi Együttes új előadása a Tánckánon-Hommae a Kodály címmel bemutatásának a MÜPA ad otthon április 21-én és 22-én.
A Fesztiválzáró ünnepséget Örvendjen az egész világ címmel rendezik meg a Budapesti Olasz Kultúrintézetben. A MÁV Zenekar közreműködésével és Medveczky Ádám vezénylésével a Budavári Te Deum is megszólalhat. Majd a zeneszerző
leghíresebb színpadi műve, a Háry János
kerül megrendezésre Anger Ferenc által, Palló Imre vezényletével a Müpában április 23-án. Dobák Attila áll a főszerepben, akinek ez lesz az
első budapesti debütálása is.