A Sotheby's hangsúlyozta, hogy a 16. század végén készült szobor iránt nagyon nagy volt az érdeklődés mind magángyűjtők, mind múzeumok részéről a július 4-i aukció előtt. Azt nem közölte, hogy mennyit fizetett az SKD a szoborért. Németországban sem hozták nyilvánosságra az árat.
Giambologna (1529-1608) bronzszobrát azért bocsátotta árverésre a Bayer művészeti gyűjteményéből, hogy az érte kapott összeget a gyűjtemény gazdagítására fordítsa.
Az aukciósház szakértői a szobor árát 3-5 millió euróra becsülték.
A német konszern lépése, hogy a nemzetközi műkincspiacra bocsátja a reneszánsz művet, tiltakozást váltott ki a német kulturális életben, Monika Grütters, a német szövetségi kormány kulturális államminisztere bírálta a Bayert, és felelősségvállalását sürgette az egész társadalomra nézve.
Grütters a költségvetésből egymillió eurót ígért a szobor megvásárlására, Szászország, az Ernst von Siemens Alapítvány, a drezdai művészeti gyűjtemény baráti köre és mások is adományokat ajánlottak fel arra, hogy
az 1578 előtt készült bronzszobor visszakerülhessen a SKD gyűjteményébe, amelynek 1924-ig része volt.
A meztelen férfit ábrázoló, 40 centiméter magas Drezdai Mars szobrot Giambologna személyes ajándékként készítette I. Keresztély szász választófejedelemnek. A szobor a drezdai művészeti gyűjtemény katalógusában 1578-ban szerepelt először. 1919-ben került az Állami Művészeti Gyűjteménybe, majd 1927-ben egy vállalkozás gyűjteményébe, és örökség útján 1988-ben ajándékozták a Bayer vállalatnak.