Antal Tibor az M5 kulturális csatorna esti híradójában azt is mondta, a búcsújárás alkalmával az emberek csoportosan, egyházi lobogók alatt vonulnak a templomba, majd a mise után nagy mulatságba, táncba kezdenek.
A csángó magyar kultúrába bepillantást nyújtó rendezvény színpadi műsora a nyári időszakot mutatja be.
A nyári búcsújárások alkalmával - mások mellett Szent Antal Forrófalván, Péter-Pál Bákóban vagy Mária Magdolna Csíkfaluban - a csángók felkerekednek, hogy ellátogassanak a szomszédos falvakban élő rokonaikhoz, beszélgessenek, egyenek-igyanak, majd hajnalig mulassanak.
A színpadi műsorban közreműködnek idős hagyományőrzők, fiatalok és gyerekek Dumbravényből, Klézséről, Külsőrekecsinből, Lábnyikból, Pusztinából, Somoskáról, a Gyimesekből, valamint Antal Tibor, Bálint Erzse, Benke Félix, Benke Róbert, Fekete Bori, Hodorog András, Legedi László István, Tankó Fintu Dezső, Nyisztor Ilona és tanítványai.
Fellép Petrás Mária, a csángó muzsikát játszó magyarországi zenekarok közül a Berka Együttes, a Csángálló Zenekar, a Somos Együttes és a Lippentő Táncegyüttes. A műsor rendezője és szerkesztője Diószegi László, a műsor szerkesztője Benke Grátzy.
A hajnalig tartó táncházban moldvai és gyimesi hagyományőrző csoportok segítségével tanulhatják meg az érdeklődők a csángó magyar táncokat, énekeket.
Mások mellett Bolya Mátyás, Gombai Tamás, Németh László, Szokolay Dongó Balázs, a Zurgó Együttes és a Sültü Zenekar lép színpadra.
A rendezvény célja a moldvai és a gyimesi csángó magyarok népművészetének és hagyományainak bemutatása, a táncház pedig alkalmat teremt, hogy a közönség is részesévé válhasson e hagyományoknak.