Ellentétben az egy nappal korábbi The Jacksons gyenge hangtechnikájával, a Brand New Heavies CD minőségben szólalt meg. Minden hangszer önállóan és jól kivehetően ki lett keverve, és az ének sem kerekedett a összhangzás fölé, így nyújtva teljes audió élményt. Már a beköszönőben érződött, hogy
a brit formáció is aggódott, hogy fellépnek-e újra Magyarországon,
vagy ez az alkalom egyszerű esőnappá szelídül. A barátságos bevezetőt és intrót követően hozták rendesen, amit vártunk tőlük, sőt talán még egy kicsit többet is.
Nem voltak szűkmarkúak a slágerekkel és nem spejzolták azokat a nyolcadik visszatapsolásra, hanem rögtön az elején olyan nótákkal jöttek elő mint a Never Stop, a Back To Love vagy éppen a Dream on Dreamer. Jelenlegi felállásukban csak két erdeti Brand New Heavies alapító játszott, a basszista Andrew Levy és a multi-instrumentalista, de leginkább szólógitárosként performáló Simon Bartholomew. A '80-as évek közepén indult londoni acid jazz formáció eleinte ugyanis csak instrumentális darabjaival hódított a brit főváros klub szcénájában.
Erre utaltak vissza a mostani koncerten is,
amikor énekenőjük nélkül nyomtak le egy nem túl hosszú, a magyar zenei szakirodalomban leginkább csak jazzrockként jellemzett összeállítást, szaggatott proto-funk basszus futamokkal, szaxi szólóval oldott, sikítós, nyers, torzítos gitárbetétekkel. Sikereiket a '90-es évek eleji dalaiknak köszönhették, amelyeket a varázsos hangú, N'Dea Davenport énekelt föl, és akivel a legutóbbi időkig is tartották a zenei kapcsolatot, hiszen legutóbbi albumukon is közreműködött. Erre a mostani koncertturnéra viszont nem Davenport, hanem Angela Ricci csatlakozott hozzájuk, aki tökéletes elegenaciával hozta a 20-25 éves slágereket, és vonta be igen barátságosan a paloznaki koncert kissé fázós közönségét.
Persze a show-t nem lehetett ellopni a két alapító zenésztől. A buli végefelé felcsendült Spend Some Time-ra felfűzött jó 10 perces improvizációs blokkban mind Simon, mind Andrew
bedobta bőgős és szólógitáros zsenijét,
nem beszélve szaxofonosuk zseniális, mindenkit leiskolázó futamairól. És mire végül elhalltak a búcsúdal, a Dream Come True sláger hangjai, már egy zsebkendőnyi hely nem maradt a Brand New Heavies színpada előtt és mindenki felszabadultan énekelt és dagasztotta a sarat.
Bár a második nap utolsó, nagyszinpados fellépője volt, de lehetett volna bármelyik másik nap első fellépője is a briliáns Silhouette and Vinx formáció. Magyar jazz alakulat, amelyhez 2016-ban csatlakozott az Egyesült Államokban ismert és elismert, fiatalnak már nem nevezhető, a funk, soul világ szinte minden hírességével játszott Vinx. A bostoni Berklee College-ban
tanít éneket a majdnem 2 méteres zenész.
Különleges énekvilágára, baritonjára egyfelől az erőteljes soul-os alakítás, másfelől pedig az erölködéstől mentes klasszikus, profi énekvilág a jellemző. Mindenképpen érdemes lenne őket valamelyik legközelebbi piknik egyik főszereplőjévé tenni, mert produkciójuk lenyűgöző és feledhetetlen.
A fickó, aki a nyolcvanas évek fölkapott sztárja volt, majd 27 évesen, sértődötten nyugdíjba ment. Dalait a '80-as évek futószalag slágereit gyártó szerzőhármasa, a Stock Aitken Waterman tagjai írták. Közös munkájuk első eredménye az 1987 augusztusában kislemezen megjelent Never Gonna Give You Up volt, amely azonnal brit listák élén landolt.
A második bombát ugyanazon év októberében robbantották és ez a Whenever You Need Somebody volt. Hasonlóan tartolt, mint elődje. Néhány évvel később Astley kapcsolata megromlott a brit zenei sajtóval. A londoni könnyűzenei élet akkori véleményvezérei állandóan azzal piszkálták, hogy önállótlan, gyakorlatilag a Stock Aitken Waterman szerzőcsapat bábja, saját teljesítménye nulla. Astley egy ideig cáfolgatta az állításokat, hiszen nagylemezeire több saját szerzeménye is felkerült, de érveivel nem jutott el rajongóihoz. Végül 1990-ben otthagyta a slágergyárat és kevésbé sikeres önálló próbálkozásokba kezdett, majd annak kudarcát látva – 1993-ban –
nyugdíjazta magát 27 évesen.
Évtizedekkel később újra zenélni kezdett és saját lemezeivel ismét sikeres lett. Bár a '80-as évekbeli slágerbombáit már nem tudta megismételni, azért még most is teltházas nagykoncerteket hirdetnek a nevével, ahogyan ez lesz most itt Paloznakon is a Jazzpiknik zárónapján.