Péntektől látható a Budapesti Operettszínházban a Diótörő

Budapesti Operettszínház
Budapest, 2019. október 6. A Budapesti Operettszínház épülete a VI. kerület, Nagymező utca 17-ben. MTVA/Bizományosi: Róka László *************************** Kedves Felhasználó! Ez a fotó nem a Duna Médiaszolgáltató Zrt./MTI által készített és kiadott fényképfelvétel, így harmadik személy által támasztott bárminemű – különösen szerzői jogi, szomszédos jogi és személyiségi jogi – igényért a fotó szerzője/jogutódja közvetlenül maga áll helyt, az MTVA felelőssége e körben kizárt.
Vágólapra másolva!
Péntektől látható a Budapesti Operettszínházban a Diótörő című klasszikus balett Harangozó Gyula rendezésében és koreográfiájával.
Vágólapra másolva!

Harangozó Gyula rendezésében és koreográfiájával látható péntektől a Diótörő a Budapesti Operettszínházban. Az előadást a Magyar Táncművészeti Egyetemmel (MTE) közösen állítják színpadra, a főszerepekben az egyetem végzős növendékeit is láthatja majd a közönség. A produkcióban közreműködik a Budapesti Operettszínház Balettkara és Zenekara Pfeiffer Gyula vezényletével. Kiss-B. Atilla főigazgató a darabot bemutató csütörtöki sajtótájékoztatón azt mondta, az Operettszínháznak

van törzsközönsége, amelyik jogosult arra, hogy az általa legkedveltebb színházban is lásson balettprodukciót.

A főigazgató beszélt az önálló balettprodukció fontosságáról, a művészek motiválásáról, valamint a fiatal művészek Operettszínházba vonzásáról is.

Harangozó Gyula a sajtótájékoztatón elmondta, hogy a Magyar Táncművészeti Egyetem (MTE) és a Budapesti Operettszínház stratégiai együttműködési megállapodásának eredményeképpen 70 gyereket tudott bevonni a Diótörő színpadra állításába. A gyerekek így megszerezhetik a színpadi gyakorlatot, megtanulják azt a színpadi mozgást és jelenlétet, amelyet az Operettszínház művészei magas fokon űznek – mondta.

Az álom és ébrenlét ellenpontját a darabban úgy érzékelteti a rendező, hogy a mai gyerekek ízlésvilágának megfelelően, az általuk ismert tárgyak segítségével mutatja be a valóságot, és így meg tudta őrizni az értékes koreográfiát, mint például a Hópelyhek tánca vagy a Rózsakeringő. Apáti Bence balettigazgató elmondta, hogy mintegy

30 éve nem volt önálló balettest az Operettszínházban.

Bolvári-Takács Gábor, az MTE rektora pedig azt emelte ki, hogy a produkcióban fellépő növendékek nagy részének ez lesz az első nagyszínházi repertoár-élménye, ezért is nagy lehetőség ez számukra.
Volf Katalin, az MTE művészeti vezetője azt hangsúlyozta, hogy a gyerekek ezzel a fellépéssel életre szóló élményt kapnak.

A két felvonásból álló Diótörő-ben Klára hercegnő szerepében Kozmér Alexandra, Ottlik M. Laura, a Budapesti Operettszínház címzetes magántáncosa és Szelényi Dorka mutatkozik be. Diótörő hercegként Gallai Zsolt és Sík Milán, a Budapesti Operettszínház címzetes magántáncosai, valamint Somai Valér lépnek színpadra.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!