Elérhetővé tette webarchívumát az Országos Széchényi Könyvtár. Az online gyűjteményben tematikusan gyűjtött honlapok, kiemelt eseményekhez kötődő online hírek, valamint átfogó jelleggel elvégzett webaratások eredményei között kutathatnak az érdeklődők. Manapság, a koronavírus terjedése miatti korlátozások idején az információáramlás leginkább a digitális térben történik. Még mindig az internet a legkomplexebb médium, amellyel az elmúlt száz évben találkoztak a közgyűjtemények, ennek ellenére a webes tartalmak legtöbbször eltűnésre vannak ítélve.
Az Országos Széchényi Könyvtár már a kétezres évek elején felismerte, hogy fontso lehet az illékony online tartalmak mentése, és 2020 márciusától elérhetővé tették a majd 20 év alatt összegyűjtött webarchívumukat. Az archívum egyébként azzal a céllal jött létre, hogy reprezentatív képet nyújtson az egy adott időszakban nyilvánosan elérhető, a magyar közönségnek szánt és a kulturális örökség részét képező online tartalomkínálatról, a hungarikumok körébe tartozó elektronikus anyagokról. A webarchiválási tesztprojekt keretében az OSZK 2019 végén már mintegy 250 ezer webhelyet, 35 terabájt összmennyiségű adatot mentett le.
Az eltárolt fájlok és URL-címek száma megközelíti a 600 milliót.
A dokumentumok gyűjtése háromféleképpen történik: a legfontosabb magyar webhelyekről válogatva, a kiemelt események kapcsán, továbbá webaratásként emlegetett eljárással, azaz általános jelleggel a magyar webtérről. A tematikus és esemény alapú aratások mellett a webaratás során az OSZK évente egy-két alkalommal igyekszik a magyar webtér minél nagyobb részéről pillanatfelvételt készíteni, vagyis néhány nap alatt lementeni több százezer honlapot a kezdőoldaltól kiindulva legalább két szint mélységig.
Az aktuális hírek, kiemelt események aloldalára az OSZK jelenleg heti rendszerességgel menti a koronavírus-járványról szóló magyar nyelvű híreket és információkat. Február eleje óta már közel 90 forrást gyűjtöttek be, köztük a nagyobb hazai és határon túli híroldalak témával foglalkozó cikkeit, a kormányzat és más szervezetek, intézmények internetes tájékoztató anyagait, valamint az egészségügyi portálok egyes aloldalait.
A nemrégiben megújult honlapon a webarchívum és a projekt bemutatása mellett külön érhetők el tartalmak a felhasználók, a tartalomgazdák, a téma iránt érdeklődő szakemberek és az újságírók számára. Egy űrlapot kitöltve bárki javasolhatja mindazon magyar webhelyek, online információforrások aratását, amelyeket érdemesnek tart hosszú távon is megőrizni.