Egyre többen vannak házi karanténban, és ez vezethetett ahhoz, hogy jelentősen jelentősen megnőtt a popzenei, poptörténeti relikviák iránti kereslet. Legalábbis az egyik legismertebb amerikai aukciósház, a Beverly Hills-i Julien's Auctions alapítója, Darren Julien ezzel magyarázza a kereslet növekedését. Szerinta a közelmúltban a szokásosnál
tízszer több regisztráció, licit és katalógusrendelés érkezett be
hozzájuk két – online is elérhető – áprilisi aukciójukhoz kötődően.
Sok az érdeklődő Olaszországból és Spanyolországból. Julien szerint miután Olaszország karantén alá került a múlt hét elején, ugrásszerűen megnőtt az olaszországi regisztrációk száma.
Az embereknek kell valami, ami boldoggá és izgatottá teszi őket, hogy kicsit megszakíthassák az otthoni bezártsággal járó rutint.
– mondta Julien. Európában több tízmillióan vannak karanténban, miközben a kormányok próbálják megakadályozni a világszerte eddig több mint 6500 ember halálát okozó koronavírus terjedését. Julien szerint sokan vonzó alternatív befektetésként tekinthetnek a poprelikviákra, miközben a részvény-, az olaj- és az egyéb piacok zuhannak. Julien azt is mondta, hogy
az aukciósház a 2008-as válság idején és az azt követő évben is rekorddal zárt, mivel a vagyonos emberek keresték a módját, hogy színesítsék a befektetéseiket.
A Julien's Auctions két áprilisi aukcióján többek között Paul McCartney jegyzeteire lehet licitálni, amelyeket a Beatles 1968-as Hey Jude című dalához írt. A dokumentum értékét 220 ezer dollárra (65 millió forint) becsülik. A másik aukción Doris Day amerikai énekesnő, színésznő négy Golden Globe-díja, zongorája és ruháinak gyűjteménye is a tételek között szerepel.