A tanulmánykötet a magyar megmaradás létparancsának engedelmeskedő, megújult erejű szellemi seregszemle, egy másik század hasonlóan elkötelezett válasza a Szekfű Gyula szerkesztette 1939-es, Mi a magyar? című antológia jeles szerzőinek gondolataira.
A kötetben kiváló tanulmányok, esszék, versek, szépprózai és képzőművészeti alkotások tesznek hitet amellett, hogy a trianoni békediktátum századik évfordulóján különös értelmet nyerhet az a gondolat, hogy valamilyen feladat elvégzésére mi magunk éppen mi magunkat állítjuk ki. A teljesség igénye nélkül a következő ismert személyek gondolatai kaptak helyet a könyvben:
A kötet a Napút 2020/1-es tematikus számában megjelent anyagok kibővített kiadása, így a folyóirat szellemiségéhez – és annak jelmondatához is – szorosan kötődik.
Mert egyedül együtt jobb. Magyarnak megmaradni is. Tekintve, hogy mi a Kárpát-medencében sohasem lehetünk magányosak, hiszen itt van dolgunk és történelmi küldetésünk.
"Őrizzük hát együttes erővel ezek után azokat a gondolatokat is, amelyek ebben a tanulmánykötetben összegyűltek. Mert egyedül együtt jobb. Magyarnak megmaradni is" - írja Toót-Holló Tamás a kötet előszavában.
A linkre kattintva lehet megrendelni a Mi magunk – Magyar identitás, magyar tradíciót.