Virtuálisan már láthatók az idei Táblaképfestészeti Biennálé alkotásai

A XVIII. Táblaképfestészeti Biennálé alkotásainak virtuáils kiállítása
Vágólapra másolva!
A XVIII. Táblaképfestészeti Biennálé virtuális tárlatának 12 termében kortárs magyar művészek 109 festményével ismerkedhet meg a közönség.
Vágólapra másolva!

A XVIII. Táblaképfestészeti Biennálé hivatalos oldalán egy virtuális tárlat formájában már láthatóak a művészeti fesztivál alkotásai. A 12 virtuális teremben kortárs magyar művészek 109 festményével ismerkedhetnek meg az érdeklődők.

A XVIII. Táblaképfestészeti Biennálé alkotásainak virtuáils kiállításának „bejárata” Forrás: Biennale.reok.hu

Herczeg Tamás, a Reök-palotát is működtető Szegedi Szabadtéri Játékok igazgatója a kiállítás hétfői online megnyitóján azt mondta, nem volt még példa arra, hogy egy tárlat anyagát ne a szecessziós épület falai között mutassák be a közönségnek. Ez a lehetőség talán a járvány elmúltával is megmaradhat, úgy tervezik, hogy a Reök-palota tárlatait a jövőbe a virtuális térben is megmutatják – mondta.

Nátyi Róbert, az intézmény vezető kurátora elmondta, hogy a kiállításon a közönség nem az eredeti műveket és nem az eredeti helyszínen láthatja. A helyzet azonban nem új keletű, Walter Benjamin német filozófus már a 20. század első felében írt arról A műalkotás a technikai reprodukálhatóság korában című tanulmányában, hogy miként alakítja át a művészetet és annak befogadását a technika fejlődése. A Táblaképfestészeti Biennálé mindig a kortárs művészet ünnepe volt. A tárlat stilárisan és gondolatilag is sokszínű anyagában magyar alkotók az elmúlt két évben készült festményei szerepelnek – mondta a szakember.

A kiállítás bizonyítja, hogy a táblaképfestészet meg tud újulni.

Az pedig egy érdekes kísérlet, hogy a művek milyen hatást váltanak ki, ha a nézők nem a vászonnal, a deszkával, farostlemezzel vagy papírral találkoznak, hanem a festmények internetes ábrázolásával - mondta a művészettörténész.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!