Az előadásban nemcsak a próza, hanem a fizikai színház, a mozgás is hangsúlyos.
Petőfi és felesége szerelmi életét visszük színpadra, és közben megpróbáljuk megmutatni a mai fiataloknak, hogyan öltözködtek, mit gondoltak a világról, a szabadságról, a hazafiasságról kétszáz évvel ezelőtt
- mondta Illés Gabriella producer a csütörtöki budapesti sajtótájékoztatón.
A három idősíkon, különböző helyszíneken játszódó történet a szabadság/szerelem mellett megmutatja a Petőfi lelkében zajló dilemmát is: karddal vagy tollal szolgálhatja-e jobban a hazát.
A darab nem a mainstream Petőfit mutatja be, hanem az identitását kutató huszonévest, aki akár a korunk fiatalja is lehet
- fogalmazott Almási-Tóth András, a szabadakarat rendezője, aki a szövegkönyvet is jegyzi.
A darab egyik prózai főszereplője Staub Viktória, Petőfit Tóth Mátyás alakítja.
Júlia énekes szerepében Schoblocher Barbara, a Blahalouisana együttes frontembere látható és hallható, Petőfit Ember Márk énekli.
A történetmesélés során markáns karakterrel jelenik meg a trap műfajban népszerű két előadó, AKC Misi (Vellinger Mihály) rapper, producer és dalszerző, valamint Filo (Fuchs Benjamin) a magyar underground zenében jól ismert előadó. További szerepekben Mertz Tibor, Ruzsik Kata, Kiss Péter Balázs és Száraz Dénes látható.
Az alkotók szerint a jelenetek ritmusa sokkal közelebb áll a mai fiatal generáció vizuális kultúrájához, az Insta- és Tik-Tok videók tempójához és látványvilágához.
A könnyűzene a mai fiatalok beszélt nyelve. A darab a pop-rock, az alternatív zene és az újhullámos rap izgalmas egyvelege, a tizenhat betétdalból tizenkettő pop-rock szám, négy pedig rap. Egy emberi, érző, mai friss figurát akarunk Petőfiben és Szendrey Júliában ábrázolni
- fogalmazott Bella Máté, a darab zenei producere.
A dalszövegeket író Hujber Szabolcs elmondta, hogy átdolgozta Petőfi versszövegeit, de azok jól felismerhetőek. Schoblocher Barbara különlegesnek nevezte, hogy egy zenés színház keretében tudják bemutatni a hazai alternatív zeneiséget.
Bella Máté társszerzőként Jancsó Gábort (Blahalouisana) és Furák Pétert (Follow the Flow) kérte fel maga mellé, a darab dramaturgja Szokolai Brigitta, a díszlet és látvány Rajcsányi Balázs munkája, a jelmeztervező Kiss Márk, a darab koreográfusa Kulcsár Noémi.
A csak néhány napra tervezett „pop-up produkció" bemutatója október 21-22-én lesz a fővárosi Erkel Színházban.
A Petőfi Sándor bicentenáriumi emlékévben az idén tízéves TulipánTündér Produkció a MySpace Produkcióval koprodukcióban (társproducer Lutter Imre és Korompai Gábor) viszi színre a darabot, a Nemzeti Kulturális Alap és a Petőfi Kulturális Ügynökség támogatásával.