"Sört, csak sört iszom. Nem nagyon eszem. Tegnap ettem egy zsömlét" - ilyen mondatok hagyták el riporteralanyaink száját, mikor a stáb felmérte a helyzetet néhány belvárosi szórakozóhelyen. A város tele van kivetítőkkel, hogy együtt drukkolhasson és fogyaszthasson a magyar, a holland, a francia és mindenféle náció.
A hőséggel alapvetően együtt jár a sör, a VB-hez pedig kötelezően ajánlott. Az ital nagymértékű bevitele szerencsére fedezi az egyéb étkezések kihagyását. Utánajártunk, milyen pozitív és negatív élettani hatásai vannak a sörnek. Utóbbiak az alkoholtartalomnak köszönhetőek, a túlzott alkoholfogyasztás ugyanis többek között károsítja a májat és az idegrendszert.
A pozitív hatásokat összegyűjtve azonban elmondhatjuk, hogy a sör az egyik legegészségesebb szeszesital. Nélkülözhetetlen vitaminokat és ásványi anyagokat tartalmaz, melyek jótékony hatással vannak az anyagcsere folyamatokra. Nátriumban szegény, nem tartalmaz zsírokat és még a legmagasabb alkoholtartalmú sör is legalább 92 százalék tiszta vízből áll.
Jelentős antioxidáns tartalmú, vízhajtó és vesekő-képződést megelőző, nyugtató, altató hatású, feszültségoldó, mindezeken túl magas B-vitamin tartalmú. Két európai országban például már receptre kapható sör. Aki Lengyelországban vagy Csehországban vesekő betegségben szenved, sörét a társadalombiztosítás fizetheti.
A hölgyeknek pedig jó hír, hogy a sör magas tápértékű, ezért az urak nem fognak éhenhalni a VB alatt. Azonban mivel a drukkolásra nem a mértékletes alkoholfogyasztás és a kiegyensúlyozott táplálkozás jellemző, inkább a mértéktelen sörivás és nassolás, a dietetikus szerint aki hízásra hajlamos, akár 15 kilót is fölszedhet a sorozatos meccsnézésnek köszönhetően.
Nézd meg a LIFE Magazin riportját a témában!