A Massachusetts Technológiai Intézet munkatársa, Dr. Liane Young így nyilatkozott a kutatásról: "Azt hihetnénk, hogy a moralitás valamilyen magasabb szintű viselkedésforma, és ez részben igaz is, de mégis, a mostani kutatás tanúsága szerint elég egy kis mágneses impulzus, és máris könnyedén befolyásolható az egyén morális ítélőképessége."
Az agy moralitásért felelős idegsejt csoportját jobboldali temoporoparietális régiónak (RTPJ) nevezzük. A kutatók összesen húsz önkéntes esetében vizsgálták a mágneses impulzusok hatásait a morális ítélőképességre. Az eredmények szerint egy 500 milliszekundumos impulzus elegendő, hogy megváltoztassa a jóról és rosszról alkotott elképzeléseinket.
A transzkraniális mágneses stimuláció időlegesen megakadályozza az agysejtek normális működését, és ezzel befolyásolja a morális ítélőképességet. A kutatók később funkciós mágneses rezonancia vizsgálattal is igazolták a a transzkraniális stimuláció hatásait.
"A mostani kísérletek alapján egyértelmű, hogy az RTPJ elengedhetetlenül szükséges a morális ítéletek meghozatalában. Ez különösen érdekes annak tudatában, hogy ez a régió még a kamaszkorban, sőt a 20-as évek elején is fejlődik."