A "fehérszakállúak" nevében Garry Benham képzett Télapó elmondta: kollégáival kevesli a 13 dolláros órabért, azt 18 dollárra szeretnék feltornászni. Egyelőre még nem tudni, hogy követelésük sikerrel jár-e, miután a Télapóknak nincsen semmilyen érdekvédelmi szervezetük. "A húsvéti nyulakkal mégsem alakíthatunk szakszervezetet!" - jegyezte meg a Mikulás-szóvivő.
Benham, aki tizennégy éve dolgozik Télapóként, meglehetősen negatív képet festett az áruházi Mikulások nehéz munkakörülményeiről. A Mikulások szeme gyakran begyullad a fényképezőgépek vakujától, lábuk megfájdul a sok gyaloglástól, s az sem ritka, hogy a gyerekek nem fülig érő szájjal, hanem hisztizve várják az ajándékcsomagot hozó Télapót. Előfordult az is, hogy az ijedt gyerek lepisilte a Mikulást. Mindehhez jönnek még az időjárási körülmények, hiszen Ausztráliában decemberben tombol a nyár és a Mikulások úgy érzik magukat a hatalmas szakáll és a piros öltöny alatt, mint a szaunában.
Benham, aki nemcsak maga aktív Télapó, hanem újoncokat is kiképez, arra is felkészíti növendékeit, hogy miként válaszoljanak a gyerekek olyan kényes kérdéseire, mint például "mikor jön vissza a papa a mennyországból?"
Benham a megpróbáltatások ellenére is szívesen ajánlja a Mikulás-szakmát mindazoknak, akik szeretik a gyerekeket, mert szerinte nincs szebb dolog annál, mint amikor a csöppségek legféltettebb titkaikat, kívánságait megosztják a nagyszakállú, pirosruhás Télapóval.
(MTI)
Ajánló:
(Angol nyelven.)