Legalább 40 rendőrt megöltek, és többet megsebesítettek Nepálban a maoista tűntetők, amikor összecsaptak a rendőrökkel. Az incidens akkor kezdődött, amikor a fővárostól, Katmandutól mintegy 190 kilométerre lévő rendőr ellenőrzőpontra rátámadtak a lázadók.
Egy másik incidensben legalább 9 tiszt halt meg, amikor a lázadók megrohamoztak egy rendőrállomást Nuwukotban, 90 kilométerre délre a fővárostól.
Egy újabb helyszínről, Pokharából is arról érkeztek jelentések, hogy számos sérültet szállítottak kórházba a zavargások eredményeként. Megint máshonnan, Gulmiból legalább három rendőr halálát jelentették. Egy helyi rendőr arról számolt be, hogy legalább 31 rendőr volt az állomáson, amikor a támadás megkezdődött, de csak négy ért el egy másik főhadiszállást. A többiek hollétéről nincs tudomásuk.
A BBC tudósítója arra emlékeztet, hogy amióta a múlt hónapban lemészárolták a királyi családot, a nepáli helyzet sokkal bizonytalanabb, és a zavargások is megszaporodtak.
A tűntetők kifogásolják a rejtélyes gyilkosság utáni vizsgálat nyilvánosságra hozott eredményeit, ami pedig számos szemtanú beszámolója alapján készült. A királyi család halála után hatalomra került Gyanendra herceg indította el a vizsgálatot, ami megállapította, hogy a trónörökös –Dipendra – egy családi vita után gépfegyverrel lelőtte a királyi család több tagját, majd végzett magával is. A vita állítólag azért robbant ki, mert a herceg nem akarta elvenni a család által kiszemelt menyasszonyt.
A maoista tűntetők ragaszkodnak ahhoz az elképzeléshez, hogy a mészárlás egy nagy, nemzeti és nemzetközi összeesküvés eredménye. A hatalmon lévő Gyanendra herceget pedig India és a CIA bábjának tekintik. A lázadókat azzal is gyanúsítják, hogy szerdán megpróbáltak megkísérelni egy bombatámadást a miniszterelnök háza ellen. Akkor senki sem sérült meg.
A tűntetők követelik egy népi köztársaság felállítását, földreformot, az Indiához való szoros kötődés végét, visszautasítják a külföldi segélyeket, és elvennék a hatalmat a monarchiától.