1920. szeptember 16. - Negyven halálos áldozatot követelt a Wall Street környéki robbanás. A merénylet elkövetésével a helyi hatóságok anarchistákat gyanúsítottak, akik Szovjet-Oroszországba menekültek.
1969. augusztus 22. - Egy Tel-Avivba tartó amerikai repülőgépet légikalózok kerítettek hatalmukba, és Damaszkuszba térítették. A gépet megsemmisítették, a túszokat szíriai foglyokra cserélték ki.
1970. március 6. - Egy magát forradalminak nevező szervezet három tagja meghalt, mert New Yorkban pokolgépkészítés közben felrobbant a bomba.
1970. szeptember 6-12. - Palesztin terroristák hatalmukba kerítettek három New Yorkba tartó repülőgépet (a negyedik géprablást meghiúsították). Kettővel Jordániába, eggyel Kairóba repültek. Később egy negyedik gépet is elraboltak, és Jordániába kényszerítettek. Mind a négy gépet megsemmisítették, az utasokat pedig kicserélték európai börtönökben fogva tartott arab terroristákra.
1972. január 27. - Egy szovjet művészek menedzselésével foglalkozó New York-i irodánál működésbe lépett pokolgép megölt egy embert, és további negyvenet megsebesített.
1973. március 1. - A Szudánban akkreditált amerikai nagykövet és egy belga diplomata életét vesztette abban a támadásban, amelyet a Fekete Szeptember nevű szervezet intézett a kartúmi amerikai nagykövetség ellen. A csoport hatalmába kerítette a képviséletet.
1975. január 24. - Egy New York-i bárban egy robbanás négy ember életét oltotta ki. A merényletet a Hadsereg Puerto Rico Felszabadításáért elnevezésű vállalta, amelynek számlájára 1944-1977 között összesen 49 terrorcselekmény elkövetését írják.
1975. december 29. - Egy pokolgépes merénylet a New York-i La Guardia repülőtéren 11 halálos és 75 sebesült áldozatot követelt. Az elkövetők kilétére soha nem derült fény.
1976. június 16. - A Libanonban akkreditált amerikai nagykövetet és titkárát elrabolták és megölték.
1979. november 4. - Iráni aktivisták megrohamozták a teheráni amerikai nagykövetséget, és túszul ejtették a személyzetet. Követelésük: Mohamed Reza Pahlavi sah visszatérése (a sah amerikai száműzetésben New Yorkban élt). A túszok csak 1981. január 20-án, 444 napi rabság után szabadulhattak ki.
1983. április 18. - A bejrúti amerikai nagykövetség elleni bombatámadás során 60 ember vesztette életét.
1982. december 31. - A New York-i Manhattanben és Brooklynban pokolgépek robbantak; három rendőr súlyosan megsebesült. A terrorista akciót a Puerto Ricó-i Fegyveres Erők a Nemzeti Felszabadításért (FALN) követte el.
1983. november 4. - A bejrúti amerikai tengerészgyalogos-főhadiszállás és egy francia laktanya ellen elkövetett öngyilkos teherautós bombamerényletben 241 amerikai és 58 francia katona meghalt.
1984. március 16. - William Buckleyt, a bejrúti amerikai nagykövetség alkalmazottját elrabolták. Az Iszlám Dzsihád bejelentése szerint 1985 októberében kivégezték, de más jelek arra utaltak, hogy a fogságban elszenvedett ütések és sérülések okozták a halálát. Buckley földi maradványait 1991. december 27-én találták meg egy bejrúti utcában névtelen telefonbejelentés után.
1985. június 14. - A TWA amerikai légitársaság egyik Boeing 727-es járatát, úton Athénből Rómába, egy libanoni síita kommandó eltérítette. A terroristák, akiket a Hezbollah támogatott, 700, Izraelben fogva tartott társuk szabadságát követelték. Miután a terroristák a túszokat Bejrút különböző részein titkos helyekre rejtették el, hosszas és feszült tárgyalások kezdődtek az Egyesült Államok, Izrael és Szíria kormánya között a síita foglyok és a túszok kicseréléséről. A 153 utas és a legénység tagjai közül egyedül egy fiatal amerikai tengerész halt meg.
1986. szeptember eleje - 4 arab terrorista átvette az irányítást a Pan Am amerikai légitársaság egyik Frankfurtba tartó Boeing 747-s gépe fölött Karacsiban. 16 utas meghalt, 60 súlyosan megsebesült.
1986. szeptember 5. - Öt géprabló a karacsi repülőtéren hatalmába kerítette a Pan Am Bombay-New York járatán közlekedő gépet. 21 személyt megöltek, és több mint 150-et megsebesítettek. A géprablók közül négyet még a karacsi repülőtéren végrehajtott kommandóakció során elfogtak, az ötödiket később letartóztatták.
1988. december 22. - A Pan Am Londonból New Yorkba tartó Boeing-747-es óriásgépe a skóciai Lockerbie városára zuhant. A repülőgép 259 utasa életét vesztette, 11 személyt a földön a lehulló roncsok öltek meg. 1990 végén vált ismeretessé: bizonyíték van arra, hogy merénylet történt, és Líbia áll a robbantás hátterében. 2001. január 31-én az egyik vádlottat, Abdel Baszet Ali Megrahit bűnösnek mondta ki és életfogytiglani börtönre ítélte, a másik vádlottat, Al Amin Kalifa Fhimát felmentette az ügyben eljáró skót bíróság.
1991. november 8. - A bejrúti Amerikai Egyetem fennállásának 125. évfordulóján rendezett megemlékezés napján egy bombamerénylet erősen megrongálta az egyetem épületét. Az akció következtében egy személy meghalt, 8 pedig megsebesült.
1993. február 26. - Robbantásos merényletet követtek el a New York-i Világkereskedelmi Központ (WTC) egyik felhőkarcolója ellen. A szélsőséges iszlám terroristák pokolgépes merényletének 6 halálos és több mint 1000 sebesült áldozata volt. Négy muzulmán szélsőségest bűnösnek találtak a merénylet elkövetésében, és többszörösen életfogytiglani szabadságvesztésre ítélték.
1995. április 19. - Hatalmas robbanás rázta meg Oklahoma City központi részét. A detonáció - amelyet egy gépkocsiba rejtett, mintegy 450-550 kilogramm robbanóanyagot tartalmazó szerkezet idézett elő - valósággal letépte egy kormányszerveknek helyet adó hatemeletes épület oldalát. A 168 halálos áldozattal (köztük 19 gyerek) és rengeteg sérülttel járó terrorakciót követő nyomozás során az igazságügyi szervek 25-én vádat emeltek Timothy McVeigh és a Nichols testvérek, Terry és James ellen "lőfegyverek és robbanószerkezetek előállítására szőtt összeesküvés" gyanújával. A fővádlott tettét egy davidista szekta elleni 1993-as rendőri akcióval indokolta, amely során 80 embert (köztük 22 gyereket) öltek meg. 2001 júniusban Timothy McVeigh-t kivégezték.
1995. november 13. - Hat ember vesztette életét abban a robbanásban, amelyet egy pokolgép okozott a szaúd-arábiai Rijádban lévő amerikai katonai misszió épületében.
1996. június 25. - Szaúd-Arábia keleti részén lévő Dahran melleti amerikai támaszpontnál nagy erejű robbanás történt. 19 halott, 384 sebesült, ebből 60 súlyos.
1997. november 12. - Pakisztán Karacsi városában ismeretlen tettesek meggyilkoltak négy amerikait és sofőrjüket.
1998. február 19. - Nagy erejű robbanás rázta meg Athénben az amerikai General Motors vállalat irodaépületét. Az épületre egy rakétát lőttek ki, amely átütötte az irodaház falát, majd odabent felrobbant, komoly anyagi károkat okozva.
1998. augusztus 7. - A kenyai és a tanzániai főváros, Nairobi és Dar-es Salaam központjában pokolgépes merénylet történt az amerikai nagykövetségnél. A kenyai áldozatok száma 248, köztük 12 amerikai, a sebesültek száma: 5047. A merényleteket egy Iszlám Hadsereg a Muzulmán Szent Helyek Felszabadításáért elnevezésű szervezet vállalta magára, amely mögött az Afganisztánban élő szaúdi fundamentalista Oszama bin Laden áll.
2001. május 29-én a New York-i bíróság a merénylet elkövetésében bűnösnek talált négy arab terroristát.
1998. november 23. - Kolumbia fővárosában, Bogotában agyonlőtték az amerikai nagykövetség egyik munkatársát. Frank Arnold Morenót a Szövetségi Kábítószer-ellenes Hivatal (DEA) tisztviselőjét.
1999. április 24. - Az oroszországi Jekatyerinburg központjában pokolgép robbant az amerikai és brit konzulátusnak otthont adó épület előtt. A merénylet nem követelt emberáldozatokat, de az anyagi kár jelentős.
1999. november 25. - A svájci Zürichben robbantásos merényletet követtek el három amerikai érdekeltségű épület ellen.
1999. december 5. - Házi készítésű bomba robbant Athénban, a Nike amerikai cég raktárában. Személyi sérülés nem történt. A robbantást egy magát Philiki Eteriának (Baráti Társaságnak) nevező gyújtogató csoport vállalta magára.
2000. október 12. - A jemeni Aden kikötőjében az amerikai Cole rombolóhajón robbanás történt. A hajó elsüllyedt. 17 tengerész meghalt, további 30 megsérült. A hajót előre kitervelten robbantották fel. A merényletet az "Iszlám Elrettentő Erők" szervezethez tartozó Al-Aksza Mecseti Intifáda Mártírjai elnevezésű csoport követte el.
2000. november 12. - A görög fővárosban pokolgépes merényleteket hajtottak végre amerikai és brit bankfiókok ellen. Személyi sérülés nem történt.