A hét végén Tahár tartományban egy merényletben súlyosan megsebesült Rabbani kormányának katonai vezetője, Ahmed Sah Maszud. Sorsát homály fedi, állítólag a tádzsik főváros, Dusanbe egyik kórházában ápolják. Bár követői bizonygatják, hogy Maszud túlélte a pokolgépes merényletet, makacsul tartják magukat a haláláról keringő híresztelések. Mindenesetre Maszud utódjául az ellenzéki fegyveres erők élére átmenetileg a hírszerzés eddigi főnökét, a volt belügyminisztert, Mohammed Fahim tábornokot nevezték ki.
Iránból származó értesülések szerint Irán, Oroszország, Tádzsikisztán, Üzbegisztán és India képviselői hamarosan tanácskozásra gyűlnek össze Dusanbéban. Ezen államok segítik Rabbani törvényes kormányát a tálibokkal vívott harcában, akiket Pakisztán támogat.
A tálibok pénteken "egyéb eszközökkel" végrehajtott bosszúval fenyegetőztek arra az esetre, ha az Egyesült Államok megtámadná Afganisztánt, miközben fundamentalista hitszónokok egységre szólították fel a világ muzulmánjait a pénteki imán a kabuli mecsetekben. A tálibok szerint sem a merényletek szervezésével gyanúsított Oszama bin Laden, sem a szaúdi származású milliomosnak menedéket adó Afganisztán nem rendelkezik a szükséges kapacitással egy ilyen bonyolult támadássorozathoz. Óva intette egyúttal a szomszédos Pakisztánt attól, hogy bármiféle segítséget nyújtson az Egyesült Államoknak bin Laden vagy Afganisztán megtámadásához.
A muzulmán egységre buzdító hitszónoki felhívások pénteken egész Kabulban visszhangzottak a hangosbeszélőkön keresztül. "Az Egyesült Államok háborút jelentett be ellenünk, mert ellenséges Allahhal, és mert ránk akarja erőszakolni korrupt ideológiáját" - harsogta az egyik szónok. "Allah azt mondja, hogy egy keresztény és egy zsidó soha nem lehet a társad, hacsak nem adod fel a hitedet, és éppen ez az, amit az Egyesült Államok és Izrael akar" - mondta egy másik pap. Hozzátette: bin Laden afganisztáni tartózkodása csak ürügy Washington számára, hogy végrehajthassa "elnyomó" akcióit.