Djindjic a megbeszélés után elmondta: egyetértettek abban, hogy a két ország továbbra is folytatja az együttműködést, s nem marad el a június végi brüsszeli megajánlási konferencián tett ígéretek teljesítése. Djindjic tolmácsolta tárgyalópartnerének kormánya és a szerb nép legmélyebb együttérzését a New York-i és washingtoni terrortámadások kapcsán, s egyúttal "minden nemű együttműködést" ajánlott fel Washingtonnak, amellyel országa hozzájárulhat a tettesek felderítéséhez és a nemzetközi terrorizmus felszámolásához hasonló értelmű közleményt adott ki a szerb kormány keddi ülése után.
Zoran Djindjic kormányfő felkínálta Szerbia segítségét a terrortámadások tetteseinek felderítésében. A szerbiai rendőrség főképpen hírszerző szolgálatának adatait osztaná meg amerikai kollégáikkal, legfőképpen az iszlám fundamentalisták boszniai és koszovói ténykedésével kapcsolatban. Djindjic szerint a legtöbb adatot a boszniai titkosrendőrség tudna szolgáltatni. Időközben a boszniai külügyminisztérium cáfolta, hogy Oszama bin Ladennek boszniai útlevelet állítottak volna ki.
A francia hírszerző szolgálatnak a KFOR északi szektorában dolgozó tisztjei viszont a jugoszláv hatóságoktól kérnek bővebb információkat a Koszovói Felszabadító Hadseregen belül tevékenykedő Abu Bedir Szidik nevű mudzsahedin csoportról, amely Drenica és Podujevo körzetében volt aktív - jelentette a B92.
A belgrádi megbeszéléseken szó volt még a koszovói helyzetről, a tartományban tartandó parlamenti választásokról, illetve a Szerbiában fogva tartott koszovói albánokról. Ez utóbbival kapcsolatosan Djindjic ígéretet tett arra, hogy minden egyes fogoly ügyéről rövid feljegyzést készítenek, és a nyilvánosság, illetve a külföldi érdeklődők elé tárják.