Hét évvel a történtek után hétfőn Buenos Airesban szigorú biztonsági intézkedések közepette megkezdődött az argentin izraelita betegsegélyző (AMIA) elleni merénylet feltételezett tetteseinek pere. 1994. július 18-án egy 300 kilogramm robbanóanyaggal megrakott furgon a levegőbe repült az argentin főváros kereskedelmi negyedében. A robbanás következtében összedőlt az AMIA hétemeletes épülete, valamint az argentínai izraelita szövetségek képviselete.
A dél-amerikai ország történetének ez volt legsúlyosabb merénylet, 85 ember vesztette életét, és több mint háromszázan megsérültek. Két évvel azelőtt, 1992. március 17-én Izrael Buenos Aires-i nagykövetsége volt a célpont. Abban a terrorakcióban 29-en haltak meg, és több mint kétszáz volt a sérültek száma.
Az argentínai zsidó közösség, amely 300 ezer fős lélekszámával a második legnagyobb az Egyesült Államokbeli után, a Hezbollah iszlám fundamentalista szervezetet és Iránt vádolta az akciók megszervezésével, de ezeket a vádakat a bíróság visszautasította.
A tíz hónaposra tervezett pernek húsz vádlottja van, köztük civilek és rendőrök. Az argentin szövetségi bíróság 1200 tanút kíván kihallgatni az ügyben. A fővádlottak, köztük négy rendőr és egy vállalkozó, akár életfogytiglanra is ítélhetők. A vizsgálat szerint Carlos Telleldin vállalkozó volt az, aki előkészítette és átadta a robbanóanyaggal teli furgont Juan José Ribelli rendőrfelügyelőnek, Buenos Aires volt tartományi rendőrfőnökének, aki továbbadta három bizalmi emberének. Ribelli ezért 2,5 millió dolláros adományt kapott, amelynek eredete a mai napig ismeretlen. A további 15 gyanúsítottat bűnszövetkezet létrehozásával, sikkasztással, hamis tanúzással, emberrablással, dokumentum-hamisítással vádolják.