Ariel Saron kabinetjének egy magát megnevezni nem kívánó tisztviselője az AFP-nek úgy nyilatkozott, hogy most minden a palesztinokon múlik, miután szombaton a hadsereg az utolsó pillanatban leállította a tervezett kivonulást a lövöldözések és összecsapások miatt. Nem fogadhatjuk el, hogy a Palesztin Hatóság nem teljesíti ígéreteit, hogy megakadályozza a tűzharcokat és a terrorcselekményeket - mondta az illetékes.
A hadsereg szóvivője egyúttal arról számolt be a francia hírügynökségnek, hogy az éjszaka és a vasárnap reggel nyugodtan telt el Betlehemben és Beit Dzsalában, és ha ez a légkör marad, akkor a katonák csak a kormány parancsára várnak.
Jasszer Arafat palesztin elnök még szombat este elítélte a kivonulás elhalasztását, mondván, hogy ez a lépés annak a politikának része, amely nem akar igazi békét.
Rehavam Zeévi idegenforgalmi miniszter október 17-i, a Népi Front Palesztina Felszabadításáért nevű radikális szervezet által elkövetett meggyilkolása után az izraeli hadsereg bevonult öt ciszjordániai palesztin autonóm városba. A Betlehemből és Beit Dzsalából való kivonulás lenne az első szakasza az újra megszállt települések izraeli evakuálásának. Raanan Gissin, Saron szóvivője ugyanakkor figyelmeztetett: ha nem sikerül végrehajtani a betlehemi kivonulást, a hadsereg a többi városból sem távozik.
A vasárnapi nappal kapcsolatban még kérdéses, hogy nem okoz-e feszültséget zsidók és muzulmánok között Betlehemben a Ráhel sírjánál tartandó imák a bibliai mátriárcha halálának megemlékezésekor, Ráhelt ugyanis mindkét vallás hívei tisztelik.