Vasárnap délelőtt ugyancsak Izrael északi részén egy izraeli katonát lőttek le ismeretlen tettesek, akik egy arabok lakta település irányába menekültek el. Az izraeli rendőrség "terrorista merényletnek" nevezte a gyilkosságot arra utalva, hogy a palesztin népfelkeléssel (intifádával) áll összefüggésben.
A merényletek veszélyeztetik azokat az amerikai erőfeszítéseket, amelyek az izraeli hadsereg betlehemi kivonulásának elérését célozzák. Korábban az izraeli miniszterelnöki hivatalból olyan hírek keltek lábra, hogy az izraeli katonák vasárnap este kivonulhatnak a ciszjordániai Betlehemből és Beit Dzsalából, amennyiben az egész nap folyamán nyugalom lesz a két egymással szomszédos palesztin autonóm településen. Ariel Saron izraeli miniszterelnök egyik tanácsadója, Dore Gold a hadérai lövöldözés után úgy nyilatkozott a Reuters hírügynökségnek, hogy "az indokolatlan támadás csak bonyolítja a dolgokat". Jászir Abed Rabbo palesztin tájékoztatási miniszter közölte: Izrael nem használhatja fel az erőszakot ürügyként arra, hogy katonáit Betlehemben tartsa.
Az izraeli miniszterelnök vasárnap este összehívta a biztonsági kabinetet a hadérai lövöldözés után kialakult helyzet megvitatására - jelentette az izraeli rádió. Hírügynökségi jelentés szerint a biztonsági kabinet ülésén napirendre kerül az esetleges izraeli kivonulás Betlehemből.
A Kathpress jelentése szerint izraeli katonák az utóbbi néhány napban nehézfegyverekkel lőtték a betlehemi katolikus egyetemet. Vincent Malham dékánhelyettes az oktatási intézmény védelmét kérve vasárnap a nemzetközi közösséghez fordult. A palesztin egyetem épületébe, amelyet 1973-ban alapított a Vatikán, a két előző éjszaka legkevesebb 45 páncélgránát csapódott be, de szerencsére senki sem sérült meg - állította Malham. Az egyetem 2000 hallgatójának kétharmada muzulmán.