Az újabb, "több száz fős" szárazföldi vagy tengerészgyalogos kontingens átvezénylésére Tommy Francks tábornok, az Afganisztánban harcoló amerikai egységek főparancsnoka tett javaslatot a Pentagonnak küldött bizalmas jelentésben. Francks azzal indokolta felvetését, hogy az afganisztáni szövetségesek nem képesek vagy pedig egyszerűen nem akarják teljesen ellenőrzésük alá vonni a térséget.
Victoria Clarke, a Pentagon szóvivője nem volt hajlandó megerősíteni a The New York Times értesüléseit, arra hivatkozva, hogy az afganisztáni hadműveletek kezdete óta a védelmi minisztérium soha nem jelentette be előre a közeljövő katonai akcióit. Csupán annyit mondott, hogy az Egyesült Államok katonái és afgán szövetségesei folytatják a Tora Bora barlangjainak és alagútjainak "megtisztítását". Időközben a brit haditengerészet 53 katonája érkezett Afganisztánba a nemzetközi biztonsági erők első egységeként. Mint Matt Jones parancsnok Bagramban a sajtónak elmondta, az egység biztosítja többek között a kabuli átmeneti kormány szombati beiktatását.
Az Amnesty International (AI) csütörtöki közleményében arra hívta fel a figyelmet, hogy az afganisztáni háború emberi áráról szinte egy szó sem esik, a nemzetek közössége szinte kizárólag az új ideiglenes kormányra, illetve az Oszama bin Laden elleni hajtóvadászatra figyel. A nemzetközi emberi jogi szervezet küldöttsége a közelmúltban ellátogatott az afgán-pakisztáni menekülttáborokba, és számos olyan menekülttel beszéltek, akik családtagjaikat vesztették el az amerikai bombázásokban.
Az AI szerint az Egyesült Államoknak és Nagy-Britanniának nyilvánosságra kellene hoznia mindazokat az információkat, amelyek a bombázásokra, azok célpontjaira, valamint a civil áldozatok becsült számára vonatkoznak.