A semmitőszéki eljárást Dodi apja, a londoni Harrods áruházlánc milliomos tulajdonosa, Mohammed al-Fayed kezdeményezte, miután 2000 októberében a fellebbviteli bíróság megszüntető végzést hozott, s elejtette a kilenc paparazzo és egy motoros üldöző ellen gondatlanságból elkövetett emberölés és segítségnyújtás elmulasztása címen emelt vádat. A felperesek azt akarták bebizonyítani, hogy a szenzációéhes sajtófotósok hajszája idézte elő a tragikus karambolt.
Diana hercegnő és barátja 1997. augusztus 31-re virradó éjszaka szenvedett halálos balesetet a párizsi Alma-híd aluljárójában, röviddel azután, hogy a Ritz szálloda körül ólálkodó fotósok elől szökve Mercedesükkel megpróbáltak egérutat nyerni az exkluzív sajtótémától felajzott követők elől. A versenyfutásban autójuk nagy sebességgel nekivágódott az aluljáró egyik tartóoszlopának.
A hercegnő egyiptomi kedvese és a sofőr, Henri Paul a helyszínen, a brit trónörökös volt hitvese a kórházban halt meg, testőre, Trevor Rees-Jones súlyosan megsérült, de életben maradt. A két évig tartó, mindenre kiterjedő vizsgálat arra az eredményre jutott, hogy az ütközést az ittasan vezető Henri Paul okozta, aki a megengedettnél jóval nagyobb sebességgel hajtott át a szűk alagúton. A párizsi rendőrség bűnügyi osztálya 30 nyomozót alkalmazott, 153 tanút hallgattak meg, az első történetekben szereplő rejtélyes Fiat Unót keresve 3000 Fiat-tulajdonost hallgattak ki.
Mohammed al-Fayed kezdettől azt állította, hogy fia és Diana hercegnő összeesküvésnek esett áldozatul, meggyőződése szerint a brit királyi családnak állt volna érdekében megölni a szerelmeseket, mert nem kívántak egy muzulmánnal rokonságba kerülni. A semmítőszéki döntés pontot tett a történetre.
A perköltségeket a Harrods tulajdonosára terhelték.
Korábban:
Nem kap kártérítést Diana barátjának apja
Károly herceg a temetés óta Diana sírja felé se nézett
Újabb kiállítás nyílt Diana születésének 40. évfordulóján
Nem hiányzikkönyvtárából?