A bejelentésre azután került sor, hogy Saron az esti órákban ismét találkozott Colin Powell amerikai külügyminiszterrel. Az izraeli kormányfő nem jelölt meg semmilyen határidőt a hadsereg ciszjordániai kivonására.
Az amerikai politikus arra szólította fel Izraelt: tegye lehetővé nemzetközi humanitárius szervezetek bejutását a ciszjordániai településekre, hogy emberbaráti és orvosi segítséget nyújthassanak a palesztinoknak.
Saron ugyanakkor javasolta Powellnak, hogy Washington szervezzen nemzetközi konferenciát a közel-keleti rendezés érdekében. Az amerikai külügyminiszter - Saron szerint - támogatásáról biztosította a regionális értekezletre vonatkozó izraeli kezdeményezést a vasárnap este zárt ajtók mögött folytatott tárgyalásokon.
Saron szerint elsősorban Izrael, Egyiptom, Szaúd-Arábia, Jordánia, Marokkó és a palesztinok képviselőit várnák a tanácskozásra, de nem zárkóznának el más országok jelenlététől sem. Az amerikai diplomácia vezetője hétfőn rövid látogatást tesz Libanonban és Szíriában. Mint az amerikai külügyminisztérium szóvivője közölte: tárgyalásain szó lesz az izraeli-libanoni határon újra kialakult feszültségről, a Hezbollah síita fegyveres szervezet Izrael elleni támadásairól.
Korábban:
Powell: eredményes volt a megbeszélés Arafattal
Mégis lesz Arafat-Powell találkozó
Lemondták a Powell-Arafat találkozót
Hat halott, nyolcvan sebesült a jeruzsálemi robbantásban
Nem hiányzik a könyvtárából?