Jasszer Arafat palesztin vezető hamarosan elhagyhatja rámalláhi főhadiszállását, amelyet januárban zárt körbe az izraeli hadsereg. A katonák március 29-én magát a főhadiszállást is megszállták, mintegy túszul ejtve Arafatot. Szabadon engedése ellenében Izrael azt követelte a palesztin vezetőtől, hogy adja át a Rehavam Zeévi izraeli turisztikai miniszter gyilkosait és más személyeket. A hat embert a még körvonalazódó megállapodás szerint egy jerikói palesztin börtönbe zárnák, amelyet brit és amerikai megfigyelők ellenőriznének.
Mind Izrael, mind az Egyesült Államok külügyminisztériuma kijelentette, hogy Arafat szabadon távozhat, ahová akar, akár a palesztin területeken kívülre is. A palesztinok szerint azonban Arafat még nem szabad, és attól félnek, hogy ha vezetőjük azelőtt távozik, mielőtt átszállítanák a hat férfit a jerikói börtönbe, Izrael maga veszi őrizetbe őket.
A hat személy közül négyet egy ideiglenes palesztin bíróság már elítélt az Zeévi meggyilkolása miatt. A halálos lövést leadó Hamdi Kuran 18 évet kapott. A másik két palesztin közül az egyik egy politikai frakció vezetője, amely - noha nem működött közre - magára vállalta a merényletet, míg a másik Arafat hivatalának gazdasági vezetője Fuad Subaki, akit azzal gyanúsítanak, hogy ő szervezte a januárban felfedett, Iránból csempészett fegyverszállítmányt.
Korábban:
Véget érhet Arafat házi őrizete
Ajánlat:
Izrael nem engedi be az ENSZ-küldöttséget
Nem hiányzik a könyvtárából?