A jugoszláv hadsereg vezérkarának éléről nemrégiben menesztett Nebojsa Pavkovic tábornok azt állította, hogy a jugoszláv elnöki hivatal emberei - nyilvánvalóan az államfő utasítására - egy évvel ezelőtt rá akarták venni a hadsereg biztonsági szolgálatát arra, hogy hatoljon be az szerb kormány tájékoztatási hivatalába, mert onnan - mondták - lehallgatják Vojislav Kostunica államfőt. Pavkovic állításainak helytállóságát megerősítette két volt vezérkari tábornok is.
A milosevici uralom megdöntésében jeleskedő Otpor mozgalom hétfőn felszólította Zoran Djindjic kormányfőt: köntörfalazás nélkül adjon választ arra, hogy igazak-e a lehallgatással kapcsolatos állítások. Az Otpor az államfőt is kérdőre vonta. Felszólította Kostunicát, adjon választ arra, hogy ő vagy a nevében bárki más utasította-e a katonaságot a szerb kormányhivatal elleni akció végrehajtására. A miniszterelnök nyílt levélben válaszolt az Otpornak. Djindjic közli: teljes erkölcsi és anyagi felelőssége mellett állítja, hogy sem a tájékoztatási iroda, sem pedig a köztársasági kormány más szerve nem hallgatta le az államfőt, most sem teszi, s a jövőben sem fogja ezt tenni.
Djindjic szerint a köztársasági kabinet 2001. január 26-án történt megalakulása óta egyetlen kormányszerv sem végzett törvénytelen tevékenységet. Vojislav Kostunica egyelőre nem választolt az Otpornak. Az államfő viszont a múlt héten levelet írt néhány szerb kormánytagnak, amelyben azt állította: sohasem adott utasítást arra, hogy a hadsereg hatoljon be a tájékoztatási irodába. Az államfő ugyanakkor elismerte: az elnöki hivatal valóban olyan értesüléseket szerzett, hogy lehallgató berendezéseket szerelnek fel egy köztársasági kormányirodába.
Kostunica szerint a hadsereg emberei megvizsgálták a helyszínt, de nem hatoltak be a hivatalba, mert az épületnél a szerb belügyminisztérium emberei őrködtek. A szerbiai kormányzó párttömörülés, a DOS és a Kostunica vezette Szerbiai Demokrata Párt egyaránt parlamenti tényfeltáró bizottság létrehozását kezdeményezte tisztázandó, hogy az elnöki hivatal tervezett-e katonai akciót a szerb kormány ellen, illetve hogy valóban lehallgatták-e az államfőt. A államfő bejelentette, hogy kész a vizsgálóbizottság elé állni.