Megválasztották Thierse helyetteseit is Antje Vollmer (Zöldek), Susanne Kastner (szociáldemokrata párt - SPD), Norbert Lammert (uniópártok - CDU/CSU) és Hermann Otto Solms (liberálisok - FDP) személyében. Elutasították viszont az uniópártoknak azt a kérését, hogy Lammertén kívül még egy helyettesi posztot kapjanak a Bundestag elnökségében. A kérést előzetesen azzal indokolták, hogy a csak Bajorországban működő Keresztényszociális Unió (CSU) a szeptemberi választásokon a szavazatok 9,0 százalékát szerezte meg, az ország harmadik legerősebb pártja.
A keresztény uniópártok egyébként együttesen a voksok 38,5 százalékát szerezték meg szeptember 22-én. Hírmagyarázók szerint az uniópártok az elutasítást azzal torolták meg, hogy nagy számban szavaztak Thierse ellen. Az 58 éves keletnémet irodalomtudós a szavazatok 59,9 százalékát kapta meg, négy évvel ezelőtt még 76,9 százalékos volt a támogatottsága.
Ugyancsak sok ellenszavazatot kapott az SPD, illetve a Zöldek alelnökjelöltje, Kastner és Vollmer. Thierse amúgy sem élvez túl nagy népszerűséget az uniópártok körében, amit részben a kereszténydemokraták adományügye nyomán kiszabott kemény házelnöki büntetésekkel magyaráznak. Az ellenszenv odáig fajult, hogy Helmut Kohl volt kancellár az előző Bundestag mandátumának vége felé állítólag azt mondta róla, hogy a német parlamentnek Göring óta nem volt ilyen rossz elnöke.
A 15. Bundestagban négy frakció alakult: legerősebb a szociáldemokrata 251 mandátummal, 248 mandátumot mondhatnak magukénak az uniópártok, 55-öt a környezetvédők, 47-et a liberálisok. A Demokratikus Szocializmus Pártja (PDS) két képviselőt küldhetett a Bundestagba, mindketten választókerületükben nyertek. A PDS pártként nem jutott be a Szövetségi Gyűlésbe, amelynek 603 tagja közül 181 új.