A konferencián részt vevő államok a Londoni nyilatkozat aláírásával nyilvánítják ki szándékukat az egyre szervezettebbé váló bűnbandák elleni fellépésre. Céljuk, hogy összehangoltan lépjenek fel a drog-, fegyver- és embercsempészet, az egyéb határokon átívelő bűnözés és a korrupció ellen. Az Európai Unió külön támogatást is biztosít az országoknak bűnüldözési vállalásaik megvalósításához.
A nyilatkozat aláírói egyetértenek azzal, hogy teljesítik az EU-nak tett bűnüldözési vállalásaikat, európai színvonalra emelik intézményeiket és törvényeiket, végrehajtják a korrupció-ellenes stratégiákat, és érvényt szereznek a korrupció-ellenes törvényeknek. Erősítik továbbá a pénzmosás ellenőrzéséhez valamint a bűnözésből származó javak elkobzásához szükséges kapacitásokat, és gondoskodnak róla, hogy az illetékeseknek rendelkezésre álljanak bűnüldözéshez szükséges technikai eszközök.
Emellett elősegítik az országok közötti hatékonyabb információáramlást, és törvényekkel is segítik a bűnüldözők munkáját. Az országok ezek mellett a korrupcióellenes fellépéssel és a független sajtó erősítésével növelik a bűnüldözés társadalmi támogatottságát.
A konferencia fontosságára Jack Straw brit külügy- és David Blunkett belügyminiszter ít közös cikket, A bűnözés leküzdése Délkelet-Európában címmel.