Washington csupán arról szeretne tárgyalni, hogy Észak-Korea hogyan szerel le egy urándúsítót, valamint arról, hogy Phenjan engedélyezze a nemzetközi ellenőröknek munkájuk felújítását egy másik nukleáris létesítményben. Dél-Korea időközben azt szeretné elérni, hoy a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség addig ne tárgyaljon a koreai vita ENSZ elé terjesztéséről, amíg a jövő héten létre nem jön Észak- és Dél-Korea találkozója.
A NAÜ Bécsben február 3-án akar rendkívüli ülést tartani arról, hogy a kérdést a Biztonsági Tanács terjesszék-e. Döntését a szervezet jórészt a diplomáciai erőfeszítésekben
mutatkozó haladásra alapozza.
Phenjan álláspontja szerint a két Korea nem tudja egymás között megoldani a Koreai-félszigeten kialakult válságos helyzetet. Ehhez Észak-Korea és az Egyesült Államok közvetlen tárgyalásaira lenne szükség. Ennek ellenére dél-koreai elnöki különmegbízott utazik a jövő hétfőn Phenjanba, hogy az észak-koreai nukleáris programmal kapcsolatban kialakult válság megoldásáról tárgyaljon phenjani illetékesekkel.
Az Észak- és Dél-Korea közti szállítási útvonalakról tartott különtárgyalások szombaton egyértelmű áttörés nélkül értek véget: az észak-koreai tisztviselők ahhoz ragaszkodtak, hogy két tervezett vasútvonalat egymással egy időben fejezzenek be, míg Szöul csak egymás után lenne kész átadni a két érintett vonalat.