Szavazáskori felmérések, illetve az első részeredmények tanúsága szerint a Likud fölényesen nyerte a választást az utóbbi idők legsúlyosabb kudarcát elszenvedő Izraeli Munkapárt előtt, de teljesítménye nem elegendő ahhoz, hogy egyedül kormányozzon. Mivel a munkapárti vezetők kizárták a korábbi egységkormány folytatását, a Likudnak alighanem más partnerek után kell néznie.
Győzelmi beszédében Saron kijelentette, olyan széles körű egységkormányt kíván alakítani, amilyen csak lehetséges. Nem említette ugyanakkor név szerint a munkapártot az esetleges koalíciós partnerek között - teszi hozzá az AP hírügynökség. A nyilvános beszéd után a televíziónak nyilatkozva Saron kizárta a szélsőjobboldallal alkotott koalíció lehetőségét is, jóllehet egyes elemzők ezt valószínűnek tartották azután, hogy a harmadikként befutó Sinui Centrumpárt is kemény feltételekhez kötötte esetleges koalíciós szereplését.
A kormányfő történelminek nevezte pártja győzelmét, és úgy vélte, a Likud politikája elvezet a terrorizmus fölötti győzelemhez, és megnyithatja a békéhez vezető helyes utat is. Izraelnek az Irak elleni háború fenyegetése, az izraeliek elleni támadások és a terrorizmussal szembeni küzdelem, valamint a társadalmat is megosztó gazdasági válság közepette egységre van szüksége - hangoztatta Saron.
A palesztin vezetés részéről ugyanakkor a csalódottság érzékeltetésével reagáltak a Likud nagyarányú diadalára. Száeb Erakat főtárgyaló úgy nyilatkozott, Saronék sikere nem kedvez a békefolyamat újraindulásának, ráadásul a konfliktus elmérgesedéséhez vezethet. Nabil Abu Rudeina, Jasszer Arafat vezető tanácsadója mindazonáltal a béketárgyalások feltételek nélküli újrafelvételét sürgette.