Steiner pristinai sajtótájékoztatóján hozta nyilvánosságra a Djindjicnek és Covicnak küldött meghívóját, hangsúlyozva, hogy a tíz nap múlva tartandó tárgyalásokon az UNMIK vezetőin kívül részt vennének a koszovói hatalmi intézmények képviselői is.
Steiner szerint a megbeszélésen a kölcsönös érdeklődésre számot tartó gyakorlati kérdésekről lenne szó, egyebek mellett a kereskedelmi kapcsolatokról, a közlekedési és energiaipari téren történő együttműködésről, illetve a személyes okmányok használatáról.
Steiner kezdeményezését üdvözölte mind a belgrádi, mind a koszovói albán pristinai politikai vezetés, de egymástól eltérően értelmezték a meghívást.
Nebojsa Covic szerint Steiner meghívása azt jelenti, hogy Szerbia visszatér Koszovóba. Covic rámutatott arra, hogy sürgetőbb kérdések is lennének azoknál, amelyeket felvetett az UNMIK vezetője. Szerinte először a menekültek visszatéréséről, a biztonsági kérdésekről és a lakosság szabad mozgását érintő problémákról kellene eszmecserét folytatni.
Ramus Tahiri, a koszovói parlamenti elnök tanácsadója közölte, hogy egyetért Steiner kezdeményezésével. Szerinte tárgyalni kell "a szomszédos országokkal, különösen Szerbiával, mert sok gyakorlati kérdést kellene rendezni". Ramadan Avdiu, a tartományi kormányfő tanácsadója szerint Koszovó tisztában van azzal, hogy - miután elnyerte államiságát - nem lehet "magányos sziget az óceánon". Avdiu azt üzente Belgrádnak: jobban tenné, ha a jövőbeni együttműködés érdekében lemondana koszovói területi igényeiről.
Steiner kezdeményezése az első hivatalos kapcsolatfelvételt jelentené Belgrád és Pristina között. Amióta nemzetközi protektorátus a dél-szerbiai tartomány, a belgrádi politikusok közül csak Covic járt Pristinában, de akkor is az UNMIK vezetőivel, s nem a koszovói albán politikusokkal tárgyalt. Egyelőre nem tudni, hogy Djindjic elfogadja-e a meghívást.