Feloszlott az a több tízezres tömeg, amely szerda délután indult meg az athéni amerikai nagykövetség felé. A tüntetők végigvonultak a városon, amikor azonban a nagykövetség épületéhez értek összehajtották transzparenseiket és békésen szétszéledtek. Az amerikai követség épülete előtt 17 rohamkocsi vont védővonalat. Az autók előtt két sorban álltak a rohamrendőrök. Velük szemben fiatal - 18-20 éves - tüntetők ellensorfala állt, akik azonban csak a tömeg békés hazavonulásához asszisztáltak - jelentette Athénból az [origo] helyszíni tudósítója. Sokan arra számítottak, hogy a tüntetők ismét összecsapnak a rendőrséggel, erre azonban végül nem került sor.
A több tízezres tömeg az amerikai nagykövetség felé indult meg Athénban szerda délután. A demonstrálók teljes szélességében elfoglalták a Vassilis Sofia sugárutat, amelyen beláthatatlan hosszúságban hömpölygött a tömeg. A keresztutcákat plexipajzzsal és bukósisakkal felszerelkezett rendőrök kordona zárta le.
A tüntetők az iraki háború ellen tiltakoztak, és "USA, NATO, Killer" (USA, NATO, Gyilkos) feliratú transzparensekkel vonultak. A tömegben sok helyen a kubai forradalmár, Che Guevera képével díszített zászlókat lehetett látni, és sokan skandálták a nevét is. Mások azt kiabálták, hogy Bush és Blair gyilkosok. Voltak, akik azt követelték, hogy az amerikai katonai támaszpontokat zárják be Görögországban.
A tüntetők elhaladtak a brit nagykövetség épülete előtt, amelynek falára azt a feliratot festették, hogy "Gyilkosok". A követség épületére egy horogkeresztet is felfestettek, a tüntetők egy része pedig brit zászlókat égetett. Az épületet vörös festéket tartalmazó zacskókkal is megdobálták. Az [origo] tudósítója szerint az EU athéni központjának épületén le voltak húzva a rolók. Az irodára a délelőtti tüntetés során szintén vörös festéket tartalmazó zacskókat dobtak.
Egyetemista tüntetők egy csoportja az [origo]-nak elmondta, nemcsak az iraki háború ellen szól a demonstráció, hanem általában az EU egyre imperialistább politikája ellen is. A tüntetők fő céltáblái - az európai vezetők közül - Blair brit, Aznar spanyol és Berlusconi olasz kormányfő volt. A tüntetők unióellenesek, mert - érzésük szerint - az EU végső soron kiállt az iraki háború mellett. Nem értenek egyet azzal sem, hogy az unió új országokkal erősödjön. Tiltakoztak a tervezett európai haderő ellen is.
A tüntetők közül több idősebb ember arra panaszkodott, hogy a világ kormányai a zsidók bábjává váltak, és hogy ez egyre igazabb az unió országaira is. Minden generáció képviseltette magát, különböző globalizációellenes szervezetek is vonultak, de főleg a kommunisták voltak jelen.
A délutáni tüntetés célpontja az az amerikai nagykövetség volt, amelyet már a hét eleje óta nagyon erős rendőrkordon vesz körbe.
Az EU- és háborúellenes tüntetők délelőtt már tartottak egy demonstrációt Athénban. A tüntetést nem sokkal dél után a helyi rendőrség feloszlatta. A rendőrök könnygázgránátokat és vízágyúkat vetettek be a demonstrálók ellen, mikor azok megpróbálták áttörni azt a kordont, amely elválasztotta őket az EU-csúcs helyszínétől.
Magyari Péter, Athén