Az AP hírügynökség helyszíni tudósítása szerint a határ menti demilitarizált övezetben az amerikai szárazföldi hadsereg 2. gépesített lövészhadosztályának több tucat M1A1 Abrams típusú harckocsija vonult szombaton és vasárnap is délebbre, távolabb a határtól.
A járművek harcálláspontokba gyűlnek össze az észak-koreai tüzérség lőtávolságán kívül. Amerikai közlés szerint a nagyobb távolság nagyobb rugalmasságot biztosít nekik az észak-koreai hadsereggel szemben.
Az Egyesült Államok elleni fenyegetések rendszeres észak-koreai szócsöve, a KCNA hírügynökség azt írta: az amerikai háborús készülődés a megvalósítás fázisába lépett, és "az Észak-Korea elleni amerikai atomháború már nemcsak az egyik lehetőség, hanem fokozatosan valósággá válik".
Ro Mu Hjon dél-koreai és George Bush amerikai elnök májusi tárgyalásukon egyetértettek abban, hogy "további lépésekre" lehet szükség az atomfegyverek kifejlesztésével vádolt Észak-Korea ellen, ha Phenjan tovább mélyíti a nukleáris válságot.
Washington és Szöul csütörtökön nyilvánosságra hozta azt a tervet, amelyben rögzítették a dél-koreai amerikai erőknek a határ menti demilitarizált övezetből való hátravonását. A tervben arról is szó van, hogy az Egyesült Államok 11 milliárd dolláros költségen új katonai védelmi eszközöket épít ki Dél-Koreában.
Szombaton a dél-koreai elnök és Koidzumi Dzsunicsiro japán kormányfő tárgyalásukon egyetértett abban, hogy nem fogják eltűrni, ha Észak-Koreának sikerül kifejlesztenie bármilyen atomfegyvert.