A vihar a Vajdaság észak-északkeleti részéből indulva végigsöpört szinte a tartomány egész területén. A legnagyobb károkat Nagybecskereken (Zrenjanin) okozta a vihar, amely - helyszíni beszámolók szerint - váratlan gyorsasággal tört rá a városra, s mintegy negyedórán át tartott.
Ez idő alatt villanyvezetékeket, vastag faágakat és tetőcserepeket szakított le a szél. A város villany és víz nélkül maradt, a többszintes tömbházakban kitörtek az ablakok, a telefonvonalak alig működtek, a mobiltelefonos összeköttetés teljesen megszakadt a várossal és környékével. A helyi hatóságok felszólították a lakosságot, hogy biztonsági okokból, a leszakadt villanyvezetékek miatt ne mozduljanak ki otthonukból.
Bácspalánkon egy vállalat üzemcsarnokáról a szél leszakította a tetőszerkezetet. Gondokat okozott a vihar Dunacsébében (Celarevo), Bácsban és a Duna-menti településeken. Újvidék egyik városnegyede ugyancsak villany nélkül maradt.
Az orkán nem kímélte a fővárost, Belgrádot sem, ahol a hatalmas széllökéseket ugyancsak felhőszakadás kísérte. Törtek a faágak és az ablakok, Belgrád egyes utcái járhatatlanná váltak a hirtelen lezúduló nagymennyiségű csapadéktól. Percek alatt közel tíz fokkal esett a hőmérséklet Belgrádban, ahol napközben harmincfokos meleg volt, s ahol szombaton 39 fokos rekordhőmérsékletet mértek.
A fővárosban tomboló vihar miatt félórára megszakították a belgrádi Partizan és a Podgorical Kom futballcsapatának mérkőzését.