Az Egyesült Államokban összesen öt alkalommal rendeltek el narancsszínű fokozatú riadókészültséget 2001. szeptember tizenegyedike óta, mely az összes amerikai biztonsági szervre érvényes. Az USA-ban a Homeland Security Office határozza meg a biztonsági készültség szintjét: az ötös skálán a zöld a legalacsonyabb készültségi fokozat, ezt a kék és a sárga fokozat követi. A narancs fokozat a második legveszélyesebb helyzetnek felel meg, piros fokozat esetén pedig biztosra vehető, hogy terrortámadás lesz.
Először 2001 októberében riadóztatták a biztonsági erőket a Three Mile Island atomerőművet ért "valósnak tűnő" fenyegetések miatt. Az Afganisztán ellen 2001 novemberében megindított megtorlócsapások ismét okot adtak arra, hogy az amerikaiak terrortámadástól tartsanak: az FBI jelentése szerint a kaliforniai hidak ellen készült támadás. 2002 februárban az FBI Amerikában vagy jemeni amerikai érdekeltségek ellen jósolt támadást, azonban az értesülés hamisnak bizonyult.
2002 szeptemberében, a terrortámadások első évfordulójának közeledtével az Egyesült Államok biztonságáért felelős Homeland Security Office ismét narancs szintű készültséget rendelt el. Az iraki háború kitörése előtt a hatóságok arra szólították fel a New York-iakat, hogy túlélőcsomagokkal készüljenek föl egy esetleges megtorló terrorakcióra.
Legutoljára a májusban történt szaúd-arábiai öngyilkos merénylet után helyezték készültségbe az amerikai véderőket, ám a narancs riadókészültséget május harmincadikán megszüntették. Az amerikai Homeland Security Office jelenleg sárga, azaz emelt szinten tartja a biztonsági készültséget.
2001. szeptember 11. sajátos hozadéka volt a lépfene hisztéria. A WTC-t ért terrortámadás után az amerikai hivatalos szervek vegyifegyver-támadástól tartottak elsősorban. A világszerte talált gyanús port tartalmazó borítékok közül csak néhányról derült ki, hogy a veszedelmes vegyi fegyver spóráit tartalmazzák. Ráadásul a megtalált borítékoknak sem volt közük az ikertornyokat leromboló al-Kaida terrorszervezethez
Az Amerikát ért terrortámadások után Anglia is hasonló jellegű csapásokra készült fel. London utcáin fegyveres katonák járőröztek, és az is felvetődött, hogy hosszabb időre lezárják a Heathrow-repülőteret. Néhány nappal ezelőtt a Sunday Times nyilvánosságra hozta London evakuálási tervét. A Sassoon-terv értelmében akár a brit főváros teljes lakosságát vidékre telepítenék a hatóságok.
Az augusztusi nagy New York-i áramszünet, melyben a metropolisz huszonkilenc órára maradt áram nélkül, szintén pánikot eredményezett. Az emberek terrortámadástól tartva az utcákra özönlöttek. Töb tízezer ember töltötte az éjszakát a szabad ég alatt New Yorkban. Végül kiderült, hogy egy meghibásodott ohiói vezeték okozta az áramkimaradást.