A nemzetvédelmi tárca vezetői aznap tájékoztatták a szejm védelmi és külügyi bizottságait a rakéták ügyében végzett vizsgálatról, illetve a jelentés főbb következtetéseiről. Magát a jelentést egyelőre nem hozták nyilvánosságra, de az ülés végeztével sajtóértekezleten ismertették az ügy részleteit. Szmajdzinski közölte, hogy a vezérkar és az iraki nemzetközi hadosztály parancsnoksága néhány napon belül meghozza a szükséges döntéseket, amelyekről tájékoztatni fogják a nyilvánosságot.
A jelentés legfontosabb következtetése, hogy meg kell változtatni az Irakban talált fegyverekre vonatkozó eljárásokat, az azonosításba jobban be kell vonni a katonai hírszerzést, és konzultálni kell a gyártóval is - mondta Szmajdzinski. A hibát a nemzetvédelmi minisztérium azóta lemondott szóvivője követte el, de néhány lengyel katona is hibázott. A miniszter "nem szándékos munkahelyi balesetnek" minősítette a történteket.
Marek Dukaczewski, a Katonai Hírszerző Szolgálatok főnöke arról tájékoztatta a szejmbizottságok tagjait, hogy a rakétákon látható 2003-as szám a Moszulban végzett műszaki felülvizsgálat dátuma, a rakétákat pedig 1984-ben gyártották. Eugeniusz Mleczak ezredes, a minisztérium szóvivője október 3-án a Reuters hírügynökséget arról tájékoztatta Varsóban, hogy a lengyel igazgatású középső-déli iraki övezetben, Hilla közelében lengyel katonák egy fegyverraktárban négy darab francia-német gyártmányú légelhárító rakétát találtak, amelyek gyártási éve 2003.
A bejelentés kisebb diplomáciai vihart váltott ki, a francia külügyminisztérium külön nyilatkozatban cáfolta a bejelentést, majd ugyanezt tette Jacques Chirac francia elnök is a római kormányközi értekezlet keretében rendezett másnapi sajtóértekezletén.
Leszek Miller lengyel miniszterelnök ugyancsak Rómában külön is tárgyalt Chirackal az ügyben, amelyet szavai szerint sikerült megnyugtatóan lezárni. Szmajdzinski bocsánatot kért a téves tájékoztatásért.