A nemzetközi adományozás célja a Világbank becslése szerint az iraki újjáépítéshez szükséges 56 milliárd dollár, illetve az egy éven belül feltétlenül szükséges 17,5 milliárd dollár előteremtése. Ijád al-Alavi, az iraki ideiglenes kormányzótanács elnöke a konferencia második napján, pénteken 77 ország képviselői előtt mondott nyitóbeszédében arról szólt, hogy hazája nem fogja elfelejteni azokat, akik a szükség órájában megsegítettek. A politikus hangsúlyozta, hogy a helyreállítási munkák sikere esetén erős demokrácia jönne létre a térségben, és véget vethetne a hosszú ideje tartó erőszaknak.
Japán nem kevesebb, mint 5 milliárd dollárt ajánlott fel, ebből 1,5 milliárd pénzügyi segély, amelyet még 2004-ben átutalnak. A maradék 3,5 milliárd dollár alacsony kamatozású kölcsön. A Nemzetközi Valutaalap (IMF) 4,25 milliárdos, a Világbank pedig 3-5 milliárd dolláros kölcsönről döntött, amelyet három, illetve öt év alatt folyósítanának Bagdadnak. A Világbank ezenkívül késznek mutatkozik arra, hogy 125 millió dollárt kölcsönözzön iraki kis- és közepes vállalkozások számára.
Az Európai Unió nevében Franco Frattini olasz külügyminiszter 2004-re megígérte a már bejelentett 200 millió eurót. Az egyes tagállamok pótlólagos megajánlásaival az EU kereken 700 millió eurót fordít Irak támogatására. Franciaország és Németország egyelőre nem volt hajlandó megnövelni eredeti felajánlásait - mindkét ország nehezményezi, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsának Irak ügyében meghozott múlt heti határozata nem ruházta fel elegendő hatalommal a világszervezetet az iraki helyreállításban, és nem tűzött ki pontos határidőt a hatalom irakiak kezébe történő átadásáról - írta az AP.
Az Egyesült Államok kongresszusa előtt egy 18 hónap alatt folyósítandó 20 milliárd dolláros segélycsomag tervezete hever. John Snow amerikai pénzügyminiszter csütörtök este úgy ítélte meg, hogy a madridi konferencia megfelelő pénzösszeget fog előteremteni. Úgy vélekedett, hogy a konferenciának üzenet értéke van, mégpedig az, hogy a nemzetközi közösség felelősséget érez az iraki nép sorsáért. Meglepetést okozott azonban Szaúd-Arábia, amely Irak leggazdagabb szomszédállamaként csak kölcsönt ajánlott fel Irak számára 500 millió dollár értékben. Más források szerint Rijád egymilliárdos támogatást ígért Bagdadnak.