Eddig hat ország jelentette be igényét a megbuktatott iraki diktátor, Szaddám Huszein fölött ítélkezni.
Irak: az Egyesült Államok által kinevezett iraki kormányzótanács utalt rá, hogy a vádak összeállításakor az iraki kurdok elleni, 80-as évekbeli hadjáratra, az iráni hadsereg és kurd civilek ellen bevetett vegyi fegyverekre, az 1991-es kurd és síita felkelés leverésére, a lápi arabok és az északi etnikai kisebbségek erőszakos kitelepítésére fekteti a fő hangsúlyt.
Irán: Teherán nemzetközi bírósághoz fordulna, amely ítélkezik Szaddám Huszein felett az 1980-88 között zajlott iraki-iráni háború miatt, amelynek során mintegy 300 ezer iráni vesztette életét, közülük sokan vegyi fegyverekkel végrehajtott támadásokban.
Izrael: Saul Mofaz védelmi miniszter bejelentette, hogy Izrael az 1991-es rakétatámadásokért, valamint a palesztin öngyilkos merénylők felkészítése miatt kér részt Szaddám Huszein peréből.
Kuvait: Szabah al-Ahmad asz-Szabah kormányfő utasította az ország külügy- és igazságügy-minisztériumát, továbbá más hivatalokat, hogy készítsék el a Szaddám Huszein által Kuvait és népe elkövetett bűntettek teljes listáját.
Libanon: Afif al-Nabulszi sejk, síita főpap közössége nevében ugyancsak vádiratot készít Szaddám Huszein ellen, és követeli, hogy tárják fel az eltűnt libanoni papok és más személyek sorsát.
Egyesült Államok: egy magas rangú amerikai külügyi tisztviselő közölte, Washington fenntartja magának a jogot, hogy vádat emeljen Szaddám Huszein ellen. Arra a kérdésre azonban nem válaszolt, hogy eljárást kívánnak-e indítani idősebb George Bush egykori amerikai elnök elleni 1993-as merényletkísérlet miatt.