A zuhogó eső dacára péntek este Madrid belvárosát teljesen megtöltötte a tüntetők áradata, a tiltakozó menet hossza meghaladta a három kilométert, a város gyakorlatilag megbénult. A mostani megmozdulás vetekszik az ország történetének legnagyobb tüntetésével, amelyen kétmillióan vettek részt 2003. február 15-én az Irak elleni háború ellen tiltakozva.
A péntek esti tüntetésen képviseltette magát először a királyi család. Fülöp trónörökös és leánytestvérei haladtak a menet élén José María Aznar spanyol miniszterelnök oldalán, a megmozdulás jelmondatát hirdető transzparens alatt: "Az áldozatokkal, az alkotmánnyal és a terrorizmus feletti győzelemért".
Számos európai vezető politikus érkezett az egységet jelképező tiltakozó felvonulásra, ott volt többek között Silvio Berlusconi olasz, Jean-Pierre Raffarin francia, José Manuel Durao Barroso portugál miniszterelnök, továbbá Louis Michel belga, Joschka Fischer német és Teresa Gouveia portugál külügyminiszter, Romano Prodi, az Európai Bizottság elnöke és Javier Solana, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, valamint Thom de Graaf holland és John Prescott brit kormányfőhelyettes. A madridi robbantássorozat az utóbbi 15 év legvéresebb merénylete volt Európában.
A tüntetők a Kolumbusz tértől az Atocha pályaudvarhoz vonultak, amely egyik helyszíne volt az eddigi legsúlyosabb spanyolországi terrortámadásnak. A résztvevők az "ETA nem", "gyilkosok" és "gyávák" jelszavakat skandálták, transzparenseiken a "gyáva terroristák", "halál a tettesekre" vagy "mindannyian azon a vonaton vagyunk" feliratok voltak olvashatók. A gyász jeleként a tüntetők fekete szalagot viseltek.
A madridi robbantássorozat elleni tiltakozás jegyében Spanyolország-szerte tömegtüntetéseket tartottak. A fővárosihoz hasonló megmozdulás volt Barcelonában, Sevillában, Las Palmasban a Kanári-szigeteken, Saragossában, Valenciában, Vitoriában és a baszkföldi Bilbaóban. A tiltakozó felvonulásokat valamennyi politikai erő és társadalmi szervezet közreműködésével szervezték. A barcelonai tiltakozó menetben haladt Kertész Imre Nobel-díjas író is, aki Felszámolás című könyve megjelenése alkalmából tartózkodik a katalán fővárosban.