"(Saron) csak megismételt egy általános elvi hozzáállást Arafattal, s azzal a mentelmi joggal kapcsolatban, amelyet a palesztin vezető magának tulajdonít" - mondta Ehud Olmert kormányfőhelyettes, a miniszterelnök egyik bizalmasa az izraeli katonai rádiónak nyilatkozva.
Saron kijelentése bírálatot váltott ki Simon Pereszből, az izraeli ellenzéki Munkapárt vezetőjéből. Szerinte hiba volt a fenyegetés, mert ennek hatására Arafat körül tömörülnek a palesztinok, az amerikaiak pedig erőteljesebben védik a palesztin vezető immunitását. "Tudjuk, hogy nagyon komoly viták vannak a palesztinok között Arafattal kapcsolatban, de tisztelik vezetőjüket, és felvállalják az ügyét" - mondta Peresz.
Saron kijelentése felháborította a palesztinokat, és az Egyesült Államok mellett bírálatot váltott ki az Arab Ligából, Oroszországból és Németországból is. Ahmed Korei palesztin kormányfő azt mondta: "Ilyen bűncselekmény végérvényesen véget vetne a béke iránti reményeknek, és a vaktában tomboló erőszak új fejezetét nyitná meg". A palesztin kormány Washingtont is felelőssé teszi Arafat sérthetetlenségéért. Az ENSZ Biztonsági Tanácsának és a külföldi kormányoknak is cselekedniük kellene Saron fenyegetéseivel szemben - mondta Korei, azzal vádolva az Egyesült Államokat, hogy a konfliktusban Izrael oldalán áll. Palesztin kormánykörök szerint Saron azzal, hogy felmondta Arafat megkímélésének szavatolását, a nemzetközi reakciókat akarta kipuhatolni, mielőtt cselekedne.
Naszif Hitti, az Arab Liga párizsi nagykövete a francia közszolgálati rádiónak nyilatkozva azt mondta: Saron kijelentése "ismét teljesen nyílt háborús helyzetet" teremtett a Közel-Keleten.