A szavazóhelyiségeknél készített előrejelzések szerint a szavazati jogukkal élő Likud-tagok 60 százaléka elutasította a miniszterelnöknek azt a tervét, hogy a Gázai övezetben - a biztonsági okokból történő egyoldalú kivonulással egy időben - felszámolják az ott lévő 21 izraeli települést. A terv azzal is számol, hogy felszámolnak négy zsidó telepet Ciszjordániában, de folytatnák a biztonsági kerítés építését, ami gyakorlatilag ciszjordániai területek bekebelezését jelentené, és rendkívül megnehezítené az életképes palesztin állam létrehozását. Saron tervéről a Likud párt 193 ezer tagja szavazhatott. Már a szavazás előtti előrejelzések Saron tervének párton belüli elutasítását jósolták, annak ellenére, hogy a tervet látványosan és feltétel nélkül támogatta George Bush amerikai elnök, amikor április közepén Washingtonban az izraeli kormányfővel tárgyalt.
Az amúgy is telepesbarátnak számító Likud tagság elutasító álláspontját valószínűleg erősítette az, hogy a szavazás kezdete előtt a Gázai övezetben terrorista támadást hajtottak végre, s ennek során palesztin fegyveresek egy nyolchónapos terhes asszonyt és négy kislányát ölték meg.
Saron maga is azzal bélyegezte meg a terrorakciót, hogy a palesztinok így akarják megtorpedózni kivonulási tervét. A miniszterelnök a vasárnapi reggeli kormányülésen igyekezett meggyőzni kabinetjének tagjait arról, hogy a terv elutasítása "drámai következményekkel járhat Izrael számára" az élet szinte minden területén a biztonságtól a gazdaságig, az oktatástól az Egyesült Államokkal való kapcsolatokig.
A terrorakciót az Iszlám Dzsihád és a Hamász fedőszervének tartott Népi Ellenállási Bizottságok vállalták. Ezt követően az izraeli légierő rakétatámadást intézett Gáza városában egy, a Hamászhoz közelálló rádiónak, valamint több palesztin lapnak otthont adó épület ellen.
Palesztin források szerint egy izraeli katonai repülőgép rakétát lőtt ki a ciszjordániai Nablusz városban egy gépkocsira. A támadásban három palesztin életét vesztette.