Ariel Saron kormányfő helyettese a The Jerusalem Post című lapnak azt mondta, hogy az említett kerületek ellenőrzését átadhatják a palesztinoknak, de nem beszélt arról, hogy milyen feltételekkel, és főleg nem említette, hogy ez a lépés egy leendő békemegoldás részét képezné-e.
"Jeruzsálem kedves nekem, de az embernek nem szabad elveszítenie az arányérzékét, amikor számunkra szükségtelen, periférikus területekről van szó" - mondta. Olmert szavai fontos elmozdulást jelentenek, miután ő és Saron mindeddig határozottan ragaszkodott a bibliai város egésze feletti ellenőrzés megtartásához, a zsidó telepesek és más izraeli keményvonalasok álláspontját visszhangozva ezzel.
Egyelőre nem világos, hogy Olmert, aki egykor Jeruzsálem polgármestere volt, a saját személyes véleményét fejtette-e ki a lapnak, avagy Ariel Saron jobboldali Likud pártjának nevében beszélt. A kormányfő helyettese korábban több ízben is feldühítette a Likud tagjait szókimondó nyilatkozataival, amelyek gyakran ütköznek pártja alapelveivel.
Izrael 1967-es közel-keleti háborúban szállta meg, majd később bekebelezte Jeruzsálem keleti részét, a Jordán folyó nyugati partjával és a Gázai övezettel együtt. A nemzetközi közösség mindmáig nem ismeri el Izrael igényét Kelet-Jeruzsálemre, amelyet a palesztinok leendő államuk fővárosává akarnak tenni.