A Zoran Djindjic életét kioltó 2003 márciusi merénylet értelmi szerzőjének tartott Milorad Lukovic Legija azt állítja, hogy beteg gyerekeire vigyázott aznap, amikor megölték a szerb miniszterelnököt. "Betegek voltak a gyerekeim, s én otthon vigyáztam rájuk. Egyszer csak jött a feleségem, s azt mondta: a tévében látta, hogy merényletet követtek el Djindjic ellen" - közölte kedden a maffiaperekben eljáró belgrádi különbíróság előtt az elsőrendű vádlott.
Legiját "felkavarta és sokkolta" a hír, de miután a tévében megjelent a képe, és a belügyminisztérium közleménye őt hozta kapcsolatba a merénylettel, egy belgrádi lakásban rejtőzött el. Néhány nappal később Legija gyalog visszatért otthonába, amelyet 14 hónapig nem hagyott el, miközben a szerb rendőrség és az Interpol halálra kereste őt mindenütt.
A hírhedt állambiztonsági osztag (JSO) egykori parancsnokának kihallgatását hétfőn kezdte meg a feltételezett merénylők felett ítélkező bíróság. Legija azt állította hétfőn, hogy semmi köze sincs a merénylethez. A belgrádi sajtó és közvélemény figyelmét azonban Legija azon állítása kötötte le, hogy Djindjic bizalmasainak utasítására, hazafias érdekből 600 kilogramm heroint csempészett ki Nyugat-Európába, mintegy bosszút állva Jugoszlávia bombázásáért.
Legija vallomása szerint a drogügyletben a zimonyi klán tagjai mellett részt vett többek között Cedomir Jovanovic, korábbi miniszterelnök-helyettes, Goran Vesic, a Demokrata Párt volt alelnöke, Vladimir Popovic, a tájékoztatási hivatal egykori vezetője és Zoran Janjusevic, a néhai miniszterelnök nemzetbiztonsági tanácsadója, aki ellen amúgy pénzmosás miatt indítottak bűnvádi eljárást a magyar rendőrség által megküldött dokumentumok alapján.
A kormányilletékesek mind tagadják Legija állításait, de az RTS belgrádi állami televízió úgy tudja, hogy az ügyészség azonnal vizsgálódni kezdett az ügyben. A Legija által emlegetett hatalmas mennyiségű kábítószert fél évvel a rendszerváltás után, 2001. március 9-án találták meg a Komercijalna Banka nevű pénzintézetben. A titkosszolgálat trezorjában fél tonna, míg a rendőrség széfjében 69,4 kilogramm heroin volt, terjesztésre előkészített műanyag tasakokban. A hatvanmillió német márkára becsült drogot még aznap újságírók szeme láttára elégették az obrenováci hőerőműben.