Az Afrikai Unió (AU) védnöksége alatt létrejött tárgyalásokon a szudáni kormánydelegációt Magzub al-Kalifa mezőgazdasági miniszter vezeti. A lázadókat két tömörülés, a Mozgalom az igazságért és az egyenlőségért (MJE), valamint a Mozgalom Szudán felszabadításáért(MLS) képviseli.
A nyugat-szudáni tartományban uralkodó viszonyokat vitatta meg Omar el-Besir szudáni elnök is Kairóban. Hoszni Mubarak egyiptomi államfő szóvivője a megbeszélés után azt mondta: Szudánnak némi időre és segítségre van szüksége ahhoz, hogy békét teremtsen Darfúrban. A darfúri helyzet "összetett, és nem oldható meg szankciók, fegyverembargó, sem pedig a lázadó törzsekkel, vagy a dzsandzsavíd milíciával szembeni tiltó rendelkezésekkel" - mondta a szóvivő.
Emberek százezrei halhatnak meg Darfúrban, ha a segélyszervezetek nem helyeznek készenlétbe megfelelő egészségügyi felszerelést, és nem oltják be azokat, akiket a kolera fenyeget - közölte csütörtökön az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója. A térségben beköszöntött az esős évszak, emiatt tartani lehet attól, hogy a sátortáborokban nem megfelelő higiéniai körülmények közepette élők körében kolerajárvány üti fel a fejét - figyelmeztetett a szervezet.
Darfúrban a dzsandzsavíd arab milícia és a térségben élő fekete törzsek között 15 hónapja tartó fegyveres harc eddig 30 ezer emberéletet követelt. A harcok és az arab milícia kegyetlenkedései elől menekülve több mint egymillióan hagyták el otthonukat, közülük kétszázezren a szomszédos Csádban leltek menedékre.