Ahmed Korei palesztin kormányfő szombaton kora délután benyújtotta lemondását Jasszer Arafat elnöknek, de Arafat nem fogadta el. A rendkívüli kabinetülés után megerősítették, hogy Korei nem vonja vissza lemondását. "Válság van. A biztonsági helyzet terén káosz uralkodik" - vetette oda újságíróknak Korei a palesztin kabinet rendkívüli ülése után. Dzsamál as-Subaki, a helyi kormányzati ügyek minisztere azt mondta, hogy a miniszterelnök ragaszkodni fog bejelentett döntéséhez és "nem fogja visszavonni" lemondását. Subaki hozzátette: a kabinet hétfőn ismét ülést tart a politikai válság megvitatására. A szombat délutáni rendkívüli kabinetülésen Jasszer Arafat nem volt jelen.
A miniszterelnök kora délután nyújtotta be lemondását, de röviddel később Száeb Erekát kabinetminiszter közölte, hogy Arafat elutasította azt. Korei lemondása előtt nyilvánosan panaszolta, hogy "példátlan zűrzavar" uralkodik a Gázai övezetben, miután pénteken több emberrablást hajtottak végre palesztin csoportok, akik az ellen tiltakoztak, hogy Arafat nem lépett fel megfelelően a korrupció ellen. A túszokat - többek között a helyi rendőrfőnököt, Gázi al-Dzsabali tábornokot - később szabadon engedték.
Az Arafat vezette Fatah mozgalomhoz kötődő al-Aksza Mártírjainak Brigádjai fegyveres csoport felszólította szombaton a Palesztin Hatóságot, hogy menessze "a korrupció jelképeit, akik még mindig ott ülnek számos felelős poszton". Jasszer Arafat - vélhetően az emberrablók követelései hatására - szervezeti és személyi változásokat jelentett be szombaton. Például azonnali hatállyal nyolcról háromra csökkentette a biztonsági szolgálatok számát, amit már régóta követelt a nemzetközi közvélemény és maga Korei is. A három szolgálat ezentúl a rendőrség, az általános biztonsági szolgálat és a hírszerzés lesz.
Arafat a rendőrség élére az elrabolt majd szabadon engedett al-Dzsabali helyére Száeb el-Ádzsiz tábornokot, az általános biztonsági szolgálat vezetőjévé pedig saját rokonát, Músza Arafat tábornokot nevezte ki. Nem volt hajlandó leváltani ugyanakkor a biztonsági szolgálatok két magas rangú vezetőjét, Amin Hindit és Rasíd Abu Sbakot, akik pedig benyújtották lemondásukat az emberrablások miatt.
Szakértők szerint a jelenlegi palesztin helyzet világosan bizonyítja, hogy a szélsőséges palesztin csoportok minél nagyobb befolyásra akarnak szert tenni Gázában, mielőtt az izraeli hadsereg végleg kivonul onnan. A Korei és Arafat közötti szombati politikai kötélhúzás nehéz helyzetbe hozta a jelenlegi palesztin kormányzatot. A palesztin nemzetbiztonsági tanács szombatra virradóra szükségállapotot hirdetett ki a Gázai övezetben, és megerősítették a palesztin kormányzati intézmények védelmét.