Véget kell vetni az atomfegyverek és a rakétatechnológiák terjedésének - ebben egyetértett George Bush amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök, miután befejezték megbeszéléseiket a pozsonyi várban. A tervezettnél hosszabb ideig - több mint két és fél órán át húzódó - tárgyaláson, mint bejelentették, általában a nemzetközi biztonság és az atomfegyverek elterjedésének megakadályozása volt a legfőbb téma. Külön is kiemelt téma volt a terrorizmus elleni harc, Irak, Afganisztán, Irán, Észak-Korea és a Közel-Kelet kérdéskörei.
A megbeszélések után George Bush közölte: teljes volt köztük az egyetértés abban a kérdésben, hogy Iránnak és Észak-Koreának nem szabad atomfegyverhez jutnia. Putyin megerősítette ezt, mint mondta : "közös a véleményünk Irán és Észak-Korea ügyében". Putyin szerint mind az amerikai, mind az orosz felet aggodalommal tölti el az az eshetőség, hogy atomfegyver rossz kezekbe kerülhet. Hatástalanítani kell a terroristák minden olyan törekvését, amely tömegpusztító fegyver megszerzésére irányul.
A demokrácia kérdésében azonban már eltértek a vélemények. Míg Bush elnök Putyin szemére vetette az orosz demokratikus fejlődésben észlelt "visszaesést", utóbbi azzal érvelt, hogy az orosz történelmi hagyományok miatt csak óvatosan kell bevezetni a demokratikus reformokat.
Bush, dicsérte a csúcstalálkozó "őszinte" jellegét, és közölte "nyílt" beszélgetést folytattak a demokrácia kérdéséről. "Bizonyos dolgok közösek a demokráciákban - a törvényesség, a kisebbségek védelme, a szabad sajtó és az életképes politikai ellenzék. Alkalmam volt - építő szellemben és barátságosan - megosztani aggályaimat (Putyin elnökkel) ezen egyetemes elvek oroszországi érvényesülését illetően" - mondta.
A tanácskozásoknak ez a része Putyin szerint érzékeny része volt a találkozónak, de igyekezett megnyugtatni mindenkit, kormánya elkötelezte magát a demokrácia mellett. "Minden visszatérés a totalitarianizmushoz lehetetlen lenne" - mondta, ugyanakkor megjegyezte, hogy Oroszországban a demokratikus reformok végrehajtásában, figyelembe kell venni az ország "bonyolult" történelmi múltját és a kommunizmus kiheverésének nehézségeit. Elismerte azonban, hogy Bush néhány észrevételét "figyelembe lehetne venni az én konkrét munkámban is".
A tanácskozást követően kiadott közleményből kiderül: a két fél megegyezett, hogy együttműködik a nukleáris biztonság kérdéseiben. Megállapodtak, hogy még az idén befejezik a kétoldalú tárgyalásokat a Kereskedelmi Világszervezetbe (WTO) való orosz belépés kérdéséről. Emellett a két ország képviselő a vállról indítható légvédelmi rakéták értékesítésének szigorú ellenőrzéséről szóló megállapodást írtak alá a találkozó előtt. A felek kötelezték magukat, hogy tájékoztatják egymást az ilyen típusú rakéták harmadik országnak történő eladásáról. Eladási tilalmat ugyan nem tartalmaz a megállapodás, de a felek megegyeztek, hogy igyekeznek rábírni az ilyen fegyvereik vásárlóit: harcoljanak a rakéták széles körű elterjedése ellen.
A csúcstalálkozó után George Bush hazautazott, míg Putyin péntek estig Pozsonyban marad hivatalos látogatáson.