Egy iráni belügyminisztériumi illetékes elmondta: szinte a kezdettől fogva nem volt kétséges, hogy Ahmadinedzsád diadalmaskodik. Már amikor 22 millió szavazat összeszámlálásakor a 3 milliónál tartottak nyilvánvaló volt, hogy ezt a voksolást csakis Teherán főpolgármestere nyerheti meg.
Az ellentábor pedig már a szavazatszámlálás félidejénél gyakorlatilag beismerte vereségét. Rafszandzsani egyik, magát megnevezni nem kívánó tanácsadója csak annyit mondott: "mindennek vége, vesztettünk." A választáson egyébként 47 százalékos volt a részvételi arány.
A jelenleg 48 éves keményvonalas politikus valaha a forradalmi gárdában is szolgált. Politikai elemzők első megjegyzései szerint az iráni atomprogrammal kapcsolatban kevésbé lesz kompromisszumokra képes, bár nem tudni egyelőre, hogy milyen befolyással bír majd a probléma kezelésére. Az is várható, hogy az Iránban most kezdődő új politikai korszak bevágja az ajtót az Egyesült Államok és az ázsiai ország közötti kapcsolatokban remélt lényegi kedvező változás lehetőségének a kibontakozása előtt. Más véleménynek szerint a 67 milliós iráni nemzet megosztottsága még inkább elmélyül, hiszen az új elnök a Rafszandzsani mögött felsorakozott reformpárti politikus, diákok, egyházi személyiségek és tudósok szerint a tekintélyuralmi kormányzás irányvonalát képviseli majd.